Xxanaxx udostępnił kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 12 października, 2018

Xxanaxx, czyli Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski, którzy tworzą trzon zespołu, powraca z nowym albumem. Jego pierwszą zapowiedzią jest utwór „Ciepło”, którego teledysk już możecie obejrzeć na YouTube.

Utwór „Ciepło” zapowiada trzeci album zespołu, który ukaże się na jesieni pod tytułem „Gradient”. O utworze jego twórcy mówią:

„Ciepło” to numer łączący poprzednią akustyczną trasę o tej samej nazwie i nasz najnowszy krążek. Jest on pewnego rodzaju mostem między delikatnymi dźwiękami i poruszającym tekstem a mocniejszą stroną naszego duetu.

Teledysk do utworu „Ciepło” wyreżyserował Michał Jagiełło i można go obejrzeć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. Teraz natomiast w serwisach streamingowych pojawił się utwór „Pył”:

Premierze nowego albumu Xxanaxx towarzyszyła będzie wyjątkowa dwuczęściowa trasa koncertowa, której pierwsza odsłona obejmie następujące miasta:

  • WROCŁAW Stary Klasztor (26.10)
  • POZNAŃ B17 (27.10)
  • GDAŃSK Stary Maneż (9.11)
  • KRAKÓW Forty Kleparz (25.11)
  • WARSZAWA Stodoła (6.12)

Xxanaxx powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego. Grupa zadebiutowała singlem „Disappear”, a w 2013 roku ukazała się płyta EP „Xxanaxx”.

Grupa ma na koncie dwa długogrające albumy: „Triangles” (2014) i „FWRD” (2016).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także