Woodstock zostanie upamiętniony gigantycznym wydawnictwem

/ 13 maja, 2019

Festiwal Woodstock odbył się w sierpniu 1969 roku, co oznacza, że w 2019 roku minie 50 lat od tego przełomowego dla muzyki rockowej wydarzenia. Chociaż festiwal był upamiętniany na płytach i filmach, do tej pory nie ukazało się aż tak szczegółowe wydawnictwo.

Festiwal Woodstock 50 został odwołany

Z okazji 50. rocznicy festiwalu, 2 sierpnia 2019, ukaże się box zawierający aż 38 płyt CD, na które trafią 432 utwory, z czego 267 wcześniej nie była publikowana. Mają one wiernie odtworzyć przebieg całego festiwalu. „Woodstock 50: Back To The Garden” zawierać będzie też płytę Blu-ray z reżyserską wersją filmu „Woodstock”, książkę „Woodstock: 3 Days of Peace & Music” Michaela Langa, replikę oryginalnego programu, dziennik festiwalu, replikę plakatów, zdjęcia i replikę paska do gitary, którego używał Jimi Hendrix. Całość ukaże się w limitowanym nakładzie 1969 sztuk.

Jeśli jednak cena takiego zestawu (714,99 euro) będzie przerastała czyjeś możliwości finansowe, dostępne będą także mniejsze wersje zestawu: na 10 płytach CD, 5 płytach winylowych lub 3 płytach CD.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

%%REKLAMA%%

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

rf | fot. Mark2972

KOMENTARZE

Przeczytaj także