Współpracownik m.in. Alice in Chains zapadł na ciężką chorobę

/ 14 sierpnia, 2018

O chorobie Scotta Olsona poinformowali muzycy zespołu Alice In Chains. Na ich Instagramie pojawił się poniższy wpis, w którym możemy przeczytać:

Na stronie Gofundme rozpoczęła się właśnie zbiórka na rzecz naszego przyjaciela Scotty’ego Olsona, u którego zdiagnozowano właśnie postępującą demencję. Jeśli ktoś chciałby coś dołożyć, będziemy ogromnie wdzięczni!

Scott Olson w latach 1995-1998 i 2002-2005 był gitarzystą amerykańskiego zespołu Heart. Tak już wspomnieliśmy, współpracował z formacją Alice In Chains – z muzykami tego zespołu wystąpił na legendarnym koncercie MTV Unplugged w 1996 roku. Gościnnie grał też z nimi podczas występów w 2005 roku. Jako inżynier dźwięku pracował przy tak słynnych płytach, jak m.in. „Ten” Pearl Jam, „White Pony” Deftones czy „Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water” Limp Bizkit.

Alicja powraca z nowym albumem!

Długo oczekiwany następca krążka „The Devil Put Dinosaurs Here” ukaże się na rynku 24 sierpnia nakładem BMG i będzie zatytułowany „Rainier Fog”. Nadchodzące studyjne wydawnictwo zapowiadają trzy, udostępnione przedpremierowo, utwory – „The One You Know”, „So Far Underoraz „Never Fade, z którym możecie zapoznać się poniżej:

Producentem całości jest Nick Raskulinecz, który z zespołem współpracował przy dwóch poprzednich studyjnych płytach – „Black Gives Way to Blue” (2009) i „The Devil Put Dinosaurs Here” (2013). Grupa Alice in Chains krążek „Rainier Fog” nagrywała w studiach w Nashville, Los Angeles, a także w rodzinnym Seattle.

Na albumie znajdzie się 10 premierowych kompozycji. W wywiadzie dla „Guitar World” gitarzysta Jerry Cantrell powiedział:

To cholernie mocna płyta. Jeszcze takiej nie nagraliśmy, mogę was zapewnić. Ale zawiera też wszystkie elementy, jakich możecie się po nas spodziewać. Jesteśmy dumni z napisanego przez nas materiału. Są tam rzeczy ciężkie, paskudne, piękne i dziwaczne, narkotyczne.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także