Wybrano najlepszy utwór XXI wieku. Pamiętacie ten przebój?

/ 22 grudnia, 2020


Czytelnicy portalu „Loudersound” wyłonili 100 najlepszych utworów wydanych w XXI wieku. Zgadniecie, kto znalazł się na szczycie?


Portal „Loudersound” zorganizował plebiscyt na najlepsze utwory XXI wieku. W efekcie powstała lista stu piosenek, które najbardziej podbiły serca słuchaczy w dwóch pierwszych dekadach tego stulecia.

Miejsce trzecie zajął utwór „Blackbird” Alter Bridge, pochodzący z tak samo zatytułowanej płyty, wydanej w 2007 roku. Drugie miejsce to o rok młodszy „Rock’n’Roll Train” AC/DC z płyty „Black Ice”.

Natomiast szczyt podium przypadł zespołowi The Darkness i piosence „I Belive In A Thing Called Love” z wydanej w 2003 roku płyty „Permission To Land”.

Tak redaktorzy podsumowali ten numer:

Od pierwszego przesłuchania „I Believe In A Thing Called Love” było jasne, że ten utwór zostanie zapamiętany. Po siedemnastu latach piosenka ta bryluje na szczycie naszego zestawienia najlepszych piosenek XXI wieku, a jej siła nie przemija.

Singel z tym utworem dotarł do 2. miejsca w Wielkiej Brytanii i pokrył się Złotem. Natomiast płyta „Permission To Land” dotarła na sam szczyt, pokrywając się w UK poczwórną Platyną. Poniżej przypominamy ten wielki przebój The Darkness.

Całe zestawienie „Loudersound” możecie znaleźć tutaj.

KOMENTARZE

Przeczytaj także