Występ Olivii Rodrigo wzbudził kontrowersje. Fani dostrzegli podobieństwo do… Metalliki!

/ 14 września, 2023


Olivia Rodrigo wystąpiła jako jedna z gwiazd tegorocznej gali MTV VMAs. Jej występ był szeroko komentowany.


12 września Olivia Rodrigo była jedną z gwiazd tegorocznej gali MTV Video Music Awards. Jej występ był szeroko komentowany nie tylko dlatego, że 20-letnia piosenkarka jest aktualnie na topie, ale też ze względu na pewien aspekt jej występu.

Gdy Olivia śpiewała utwór „Vampire” za sceną zaczęły strzelać snopy iskier, a konstrukcja z oświetleniem zaczęła niebezpiecznie opadać. Rodrigo wyglądała na zmieszaną i po chwili została wyprowadzona ze sceny przez technicznego. Wszystko jednak okazało się elementem spektaklu, gdyż Olivia wróciła na estradę wykonując utwór „Get Him Back”.

Fani szeroko komentowali ten „incydent”, a wiele osób zauważyło podobieństwo z występami Metalliki z lat 1996-1997, gdy podczas wykonywania utworu „Enter Sandman” scena stawała w płomieniach, a stalowe konstrukcje „waliły się” na muzyków. Metallica ku konsternacji fanów wracała wykonać jeszcze kilka utworów. Całość została udokumentowana na DVD „Cunning Stunts”.

Czy było to świadome nawiązanie? Nie jest wykluczone, gdyż Olivia Rodrigo niedawno opowiedziała o swoich fascynacjach muzycznych i wśród nich znalazły się zespoły rockowe i metalowe.

KOMENTARZE

Przeczytaj także