Yuimetal nie jest już członkinią Babymetal. Zespół wydał oświadczenie

/ 19 października, 2018

Ostatni komunikat Babymetal w serwisach społecznościowych ma słodko-gorzki smak – zespół pochwalił się nową kompozycją zatytułowaną „Starlight” i jednocześnie poinformował, że z grupą pożegnała się Yuimetal.

Już od kilku miesięcy spekulowało się, że piosenkarka opuści pop-metalowy zespół, jednak na oficjalne oświadczenie musieliśmy czekać aż do dziś. Przypomnijmy, że Yuimetal opuściła kilka koncertów w 2017 roku z powody choroby, ale również w bieżącym roku nie pojawiła się na scenie.

Oświadczenie zespołu:

Yuimetal wyraziła chęć powrotu do występowania z grupą po tym, jak w grudniu miała problemy ze zdrowiem. Od jej nieobecności, zarówno Su-metal jak i Moametal oraz cała ekipa czekali na jej powrót. Ostatecznie Yuimetal zdecydowała, że nie będzie występowała na trasie Babymetal World Tour 2018 w Japonii i że nie będzie już częścią zespołu. Dziękujemy jej za cały wkład i życzymy szczęścia w przyszłych projektach.

Mimo tych okoliczności zespół Babymetal wyruszy w trasę zgodnie z planami, a dodatkowo opublikował nowy utwór zatytułowany „Starlight”:

Yuimetal również opublikowała oświadczenie, w którym przeczytać możemy:

Jest mi przykro, że moja decyzja negatywnie wpłynęła na innych członków zespołu i fanów, którzy wspierają Babymetal. Bardzo przepraszam wszystkich fanów, którzy od lat są z zespołem. Bardzo chciałabym wrócić na scenę, ale na razie nie pozwala na to mój stan. W przyszłości będę chciała realizować moje marzenie, które tli się we mnie od dawna, czyli karierę jako Mizuno Yui. Wszystko to doprowadziło do mojej decyzji.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także