Zakaz używania telefonów na koncertach? Fani nie popierają tego pomysłu

/ 30 listopada, 2017

Skiddle przepytał ponad 1200 osób w wieku od 16 do 30 lat, co sądzą o pomyśle zakazu używania telefonów komórkowych na koncertach. Oto, jakie otrzymał odpowiedzi.

T.Love przerabia przebój Kultu [WIDEO]

Tylko 27% ankietowanych jest za całkowitym zakazem stosowania telefonów komórkowych na koncertach. Spośród tych osób, 37% powiedziało, że rozpraszają one uwagę, 34%, że nie pozwalają w pełni przeżywać koncertu, 20%, że blokują widok na to, co dzieje się na scenie, a 8%, że filmowanie jest brakiem szacunku dla artysty i zespołu.

Zdecydowana większość, 73%, twierdziła jednak, że telefonów i filmowania nimi nie powinno się zakazywać podczas koncertów. Spośród tych ankietowanych, 52%, przyznają, że filmują, gdyż lubią mieć pamiątki po koncercie, 24% powiedziało, że dzieli się wspomnieniami z innymi poprzez media społecznościowe, a 13%, że skoro kupili bilet, to mają prawo korzystać z telefonu, jak im się podoba.

Kilka tygodni temu podczas koncertu A Perfect Circle z obiektu wyproszonych zostało ponad 60 osób, które nie zastosowały się do zakazu używania telefonów. Część z fanów twierdziła, że została wyrzucona niesprawiedliwie:

Wyrzucili mnie, bo włączyłem telefon i przez 30 sekund sprawdzałem e-maila. Siedziałem na fotelu i podniosłem telefon nie wyżej niż na wysokość oparcia fotelu przede mną. Widocznie ochroniarz na górze mnie zauważył. Chciałem pokazać im galerię, żeby udowodnić, że nic nie filmowałem, ale nie chcieli mnie słuchać. Na zewnątrz spotkałem mnóstwo osób z podobnym problemem.

Pewnie byli też tacy, których wyrzucono, bo robili zdjęcia, ale ja nie jestem nowicjuszem na koncertach Maynarda i znam zasady.

Członkowie A Perfect Circle byli jednak bezlitośni. James Maynard Keenan napisał:

Żadnego. Nagrywania. Pod. Żadnym. Pozorem. Od. 25. Lat. Dajcie się ponieść. Wyłączcie [telefony] i cieszcie się z przejażdżki.

Gitarzysta Billy Howerdel natomiast skomentował:

Po pierwsze to jest po prostu chamstwo. Wystawianie komuś przed twarz telefonu, żeby przez niego oglądał koncert? Chcesz pamiątkę z koncertu? Rozumiem, sam tak robiłem. Ale potem się zastanawiasz „co ja mam z tym zrobić?”.

Jesteśmy zalewani filmami i zdjęciami z koncertów. Rozmowa o koncercie ma znacznie większą wartość. Wyrażanie własnej opinii przekazuje znacznie więcej i pokazuje, co muzyka dla ciebie znaczy i jak bardzo przywiązujesz się do wydarzeń w swoim życiu.

Przed każdym koncertem oprowadzam 15 osób, które wykupiły pakiet VIP. Daje on im kilka bonusów, w tym 30-minutowe zwiedzanie sceny w moim towarzystwie.

Co Wy sądzicie o pomyśle zakazu stosowania telefonów na koncertach? Odpowiedzcie w ankiecie i uzasadnijcie w komentarzach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także