Zakk Wylde o reaktywacji Pantery: Oczywiście, to nie Pantera

/ 18 lipca, 2022


Zakk Wylde będzie grał na gitarze w reaktywowanej Panterze. Muzyk udzielił pierwszego wywiadu od ogłoszenia reaktywacji.


Pantera ma w reaktywować się na trasę koncertową w 2023 roku. W składzie obok Phila Anselmo i Rexa Browna znajdą się gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante. Zastąpią oni zmarłych braci Abbott.

Zakk Wylde udzielił wywiadu „Danny Wimmer Presents”, w którym skomentował pomysł powrotu Pantery:

Kiedy Vinnie żył i ktoś wspominał ten pomysł, zawsze mówiłem, że jeśli mnie o to poproszą to się zgodzę, żeby uhonorować Dime’a. To piękna rzecz. Podobnie jak w przypadku Dimebash. To celebracja Pantery. Celebrujesz wielkość Vinniego i Dime’a. Oczywiście, to nie Pantera. Pantera to ci czterej goście: Phil, Rex, Dime i Vinnie. Ale to tak, jak Led Zeppelin, gdy grali z Jasonem Bonhamem – byli fenomenalni. Świetnie było znowu usłyszeć tę muzykę. Jestem wielce zaszczycony, że mogę być tego częścią.

Z przekazanych informacji wynika, że Pantera ma zagrać na największych festiwalach muzycznych w 2023 roku – zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie.

„Billboard” poinformował, że projekt uzyskał zielone światło od spadkobierców Vinniego Paula i Dimebaga Darrella. Co ciekawe jeszcze w zeszłym roku Rex Brown powiedział, że nie weźmie udziału w reaktywacji Pantery, jeśli takowa dojdzie do skutku. Najwyraźniej zmienił zdanie.

Pantera swoją ostatnią trasę koncertową zagrała w 2001 roku, promując album „Reinventing The Steel”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także