„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego w oficjalnym zwiastunie [WIDEO]

/ 22 maja, 2018

Przypomnijmy, że Paweł Pawlikowski został nagrodzony za Najlepszą Reżyserię podczas zakończonego niedawno festiwalu w Cannes. Jego film, „Zimna wojna”, spotkał się z jednym z najgorętszych przyjęć na prestiżowej imprezie. Owacja na stojąco trwała kilkanaście minut.

Dawid Podsiadło zdradza najbliższe plany

Film niedługo trafi do kin w Polsce – swoją premierę będzie miał 8 czerwca. W internecie pojawiła się właśnie jego oficjalna zapowiedź:

Akcja „Zimnej wojny” toczy się w latach 50. i 60. XX wieku i przedstawia losy trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią ułożyć sobie życia. W rolach głównych wystąpili Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc Agata Kulesza.


Do tej pory polscy reżyserzy nie mieli szczęścia do Złotej Palmy – w 71-letniej historii festiwalu zdobyli ją zaledwie dwa razy. W 1981 roku otrzymał ją Andrzej Wajda za „Człowieka z żelaza”, a w 2002 roku Roman Polański za „Pianistę”. Poprzednim polskojęzycznym filmem, który został wyświetlony w konkursie głównym było natomiast „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego w 1990 roku. Przegrało wtedy z „Dzikością serca” Davida Lyncha. Główną nagrodę za rolę aktorską otrzymała wówczas Krystyna Janda.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także