ZPAV. Podsumowanie 2016 roku. Na czele polscy artyści i Metallica

/ 13 stycznia, 2017

Raport opublikowany przez Związek Producentów Audio Video przygotował roczne podsumowanie Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt 2016 roku znalazło się aż siedmiu polskich artystów.

Na pierwszym miejscu uplasował się raper O.S.T.R. z płytą „Życie po śmierci”, ale dalej sporo jest płyt artystów rockowych: „Forever Child” Agnieszki Chylińskiej (3), „Annoyance And Dissapointment” Dawida Podsiadło (7), „Bumerang” Korteza (9) i „Wstyd” Kultu (10). Drugą najlepiej sprzedającą się płytą roku 2016 w Polsce jest „Hardwired… To Self-Destruct” Metalliki, a w pierwszej 10. znalazł się też „You Want It Darker” Leonarda Cohena (5).

Ogólnie w pierwszej setce najlepiej sprzedających się płyt znalazło się 55 polskich tytułów. Stanowili oni 60% całości sprzedaży, co z kolei stanowi wzrost o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Łączna sprzedaż wszystkich albumów, które pojawiały się w cotygodniowych zestawieniach Top 50, w porównaniu do roku 2015, wzrosła o 7%. Ponadto zmniejszyła się liczba pojawiających się tytułów: z 478 do 461, zaś wzrosła liczba nowości na liście: z 315 do 320.

Pod tym adresem możecie zapoznać się ze szczegółowymi zestawieniami z podziałem na kategorie.

Metallica: „Hardwired”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także