„1983”. Zobacz zapowiedź pierwszego polskiego serialu Netflixa [WIDEO]

/ 2 października, 2018

Serial „1983” dotykał będzie najnowszej historii naszego kraju, a konkretnie spisku, który pozwolił na utrzymanie w naszym kraju żelaznej kurtyny przez kolejne 20 lat. Serial będzie składał się z ośmiu odcinków, a w ich powstanie zaangażowane są wielkie nazwiska – za reżyserię odpowiedzialne są Agnieszka HollandKatarzyna AdamikOlga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, natomiast główne role zagrali Robert Więckiewicz Maciej Musiał.

W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź „1983”:

W opisie „1983” przeczytać możemy:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza „1983” jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają natomiast The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł.

– tak natomiast na temat produkcji wypowiada się Agnieszka Holland.

Erik Barmack, który w Netflixie odpowiedzialny jest za oryginalne treści międzynarodowe, jest przekonany, że produkcja przypadnie do gustu nie tylko Polakom, ale również osiągnie sukces w innych krajach:

Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem. Jestem przekonany, że „1983” spodoba się nie tylko do polskim widzom, ale i widowni Netflix na całym świecie.

Premiera serialu 30 listopada tego roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także