Behemoth nagrywa nową płytę

/ 18 marca, 2013

Fotografie dokumentują początek prac nad partiami perkusji. Wynika z nich, że Inferno będzie rejestrował swoje ślady na zestawie Yamaha Maple Custom Absolute. Strojeniem bębnów zajął się Urban Näsvall. Szwed przez 16 lat prowadził w Sztokholmie sklep perkusyjny Slagverket. Jako technik współpracował z takimi zespołami jak Amon Amarth, Delain, czy Mustasch.

Nowa płyta Behemoth powinna pojawić się sprzedaży jeszcze w tym roku. Jej europejskim wydawcą będzie wytwórnia Nuclear Blast, natomiast w Ameryce Północnej ujrzy ona światło dzienne za pośrednictwem Metal Blade
 
 
W kwietniu Nergal i spółka zagrają pierwszy w tym roku koncert. Odbędzie się on w ramach festiwalu PPM (Power Prog & Metal). Behemoth wystąpi obok takich zespołów jak: Avantasia, Drakkar, Alestorm, Rotting Christ, Helloween, Gamma Ray, czy Firewind. 
 
Ostatnim studyjnym albumem grupy Behemoth jest wydany w 2009 roku "Evangelion". Płyta w listopadzie tego samego roku pokryła się w Polsce złotem. Zespół zdominował również podsumowanie 2009 roku czytelników brytyjskiego magazynu Terrorizer, zdobywając nagrody w dziewięciu kategoriach.  
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także