Behemoth zatrzymany w Rosji [AKTUALIZACJA]

/ 21 maja, 2014

Aktualizacja (22:00)

Adam "Nergal" Darski przekazał kolejną wiadomość. Muzycy najprawdopodobniej spędzą noc w areszcie: 

"Wygląda na to, że to będzie normalny areszt. Zaraz odbiorą nam telefony. O 9 rano mamy mieć sąd, potem wyrok i być może deportacja."

———————————————————————————————————————————-

W najlepsze trwała trasa koncertowa grupy Behemoth "Russian Satanist 2014", gdy pojawił się pewien problem. Jak donosi oficjalny profil zespołu w serwisie Facebook, cytując wiadomość od Nergala – polscy muzycy zostali zatrzymani pod pretekstem "złych wiz". To o tyle ciekawa sytuacja, że grupa koncertuje w Rosji od 10 maja. Jak do tej pory – bez większych przeszkód.

Oto wspomniana wiadomość (pisownia oryginalna):

zostaliśmy zatrzymani przez służby imigracyjne pod pretekstem złych wiz. Kiedy powiedziałem, ze nie ruszymy sie z klubu bez obecności kogos z polskiej ambasady zagrozili ze wywiozą nas siła. Zabrali nas busem w towarzystwie ok 10 funkcjonariuszy do gmachu FMS (federal migration service). Próbowaliśmy sie dodzwonić do polskiej ambasady w ekaterinburgu ale nikt nie odbiera. Jeśli można prosze skopiować ta wiadomość i podzielić sie nia wszędzie gdzie sie da. Teraz czeka nas pewnie wielogodzinne przesłuchanie. Koncert sie na pewno nie odbędzie. Teraz juz tylko chcemy spokojnie wrócić do hotelu i w dalszej kolejności do Polski… Głowa tego muru nie rozbijemy. Pozdr. Nergal

Czekamy na kolejne informacje od muzyków z Behemotha.

Trasa koncertowa ma potrwać do 28 maja, choć dwa ostatnie koncerty zaplanowano już poza Rosją – w Mińsku i Kijowie. Nie wiadomo na razie, czy pozostałe koncerty w Rosji dojdą do skutku. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także