Bruce Dickinson kolarzem

/ 24 maja, 2013

Bruce Dickinson nie boi się żadnego wyzwania. Dał się już poznać w roli pilota i piwowara. Niedawno jako zapalony szermierz, stoczył walkę z medalistą ostatnich igrzysk olimpijskich (można obejrzeć ją TUTAJ). Tym razem wokalista Iron Maiden przez moment stanie się kolarzem. Muzyk weźmie udział w akcji "Heavy Metal Truants" organizowanej przez Roda Smallwooda, managera Iron Maiden oraz Alexandra Milasa, redaktora naczelnego brytyjskiej edycji Metal Hammer. 

"Heavy Metal Truants" to pierwszy heavymetalowy rajd rowerowy. Uczestnicy ruszą 12 czerwca z Alexandra Palace w Londynie, by po przemierzeniu 161 mil przybyć do Donington Park, na organizowany tam Download Festival. Akcja ma na celu wsparcie trzech organizacji charytatywnych: Teenage Cancer Trust, Childline i Nordoff Robbins Music Therapy.
 
 
Bruce Dickinson aby wziąć udział w przedsięwzięciu, przyleci specjalnie z Niemiec (po dwóch wyprzedanych koncertach Iron Maiden we Franfkurcie). Dołączy 14 czerwca na ostatni 25-milowy odcinek trasy. Dzień później Iron Maiden będzie gwiazdą wieczoru na Download Festival.
 
– Być może to pierwszy raz kiedy gwiazda wieczoru przyjeżdża na rowerze, ale kiedy mam okazję, często poruszam się rowerem po Londynie. Kiedyś podjechałem pod BBC, wszyscy strażnicy byli trochę zaskoczeni, bo spodziewali się zobaczyć limuzynę! – powiedział Bruce Dickinson.
 
W "Heavy Metal Truants" weźmie udział ponad 40 uczestników. Wśród nich znajdą się muzycy (m.in. członkowie Paradise Lost i British Lion), dziennikarze (Metal Hammer, Classic Rock), prezenterzy radiowi (Planet Rock) oraz inne osoby z branży muzycznej (Sony Music, Universal/EMI). 
 
Przypomnijmy, że Iron Maiden wystapi w lipcu w Łodzi.

lg

KOMENTARZE

Przeczytaj także