Guns N' Roses pracuje nad nowym materiałem?

/ 31 sierpnia, 2016

O tym, że coś się dzieje, donosi południowoamerykańscy fani wokalisty Guns N’ Roses (i obecnie AC/DC). „Pewne źródło” poinformowało ich, że Slash i Duff McKagan nagrali sześć utworów. Axl Rose nie zarejestrował jeszcze do nich wokali. W co najmniej pięciu utworach usłyszeć będziemy mogli jakichś gości.

Ile w tym prawdy? Gitarzysta i basista Guns N’ Roses rzeczywiście widziani byli razem w studiu. Najprawdopodobniej ćwiczyli wtedy utwory z „Chinese Democracy” (2008) grane później na koncertach z trasy „Not in This Lifetime”. Nawet jeśli ogrywali coś niesłyszanego dotychczas przez fanów, może to nie być ich autorski materiał. Od kilku lat w szufladach zalega podobno następca albumu z 2008 roku…

Taki rozwój sytuacji sugerował jeszcze w marcu tego roku zwykle całkiem dobrze poinformowany użytkownik innego forum – GN'R Truth.

Wiele z tych utworów, które nazywamy drugą częścią „Chinese…”, ciągle czeka na publikację. Slash i Duff pracowali nad kilkoma, które – mam nadzieję – ukażą się na jakiejś płycie „best of”. (…) Ktoś od Slasha powiedział mi, że nagrał solówkę do „Atlas Shrugged”, dlatego podejrzewam, że będzie to składanka hitów.

Dodawał, że Axl pracował nad tymi kawałkami tak długo, że nie chce, by przepadły. Jednak czy Slash i Duff nie mieliby raczej ochoty stworzyć czegoś nowego, zamiast dopracowywać pomysły wokalisty? Jeśli zaś potwierdzą się doniesienia o gościach, kompilacja starych przebojów i nowych utworów wydaje się dość prawdopodobna.

Prawdziwa wydaje się natomiast informacja, że Axl Rose nie nagrał jeszcze żadnych wokali. Od niemal pół roku jest bez przerwy w trasie – wpierw z Guns N’ Roses, potem z AC/DC, później znów ze swoim zespołem, a ostatnio ponownie z AC/DC. W krótkich przerwach pracuje nad repertuarem Australijczyków. Ostatnio dzięki niemu po raz pierwszy od 34 lat fani mogli usłyszeć na żywo utwór „Live Wire” z albumu „T.N.T.” z 1975 roku.

Trasa „Rock or Bust” zakończy się 20 września w Filadelfii. Wtedy wokalista będzie miał czas pomyśleć o nowej płycie Guns N’ Roses. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Czekacie na taki krążek?

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także