HIM przyjedzie do Polski

/ 5 maja, 2015

HIM założony został przez szkolnych przyjaciół, których obsesją były zarówno refreny Black Sabbath, jak i mroczna oraz sardoniczna postawa Type O' Negative. Zespół stał się czymś więcej niż narodową ikoną w swojej ojczystej, kochającej rockowe i metalowe brzmienia, Finlandii. Ich znak rozpoznawczy, Heartagram, to połączenie pentagramu oraz symbolu serca, czyli śmierci i miłości, które stanowią główne motywy tekstów grupy.

Jeśli love metal może być podgatunkiem ciężkiej muzyki, HIM są tego kreatorami oraz najwierniejszymi zwolennikami. "Tears On Tape", ósmy studyjny album zespołu od "Greatest Love Songs Vol.666" (1997), który rzucił zaklęcie na cały świat, jest prawdopodobnie ostatecznym wyrazem tego melancholijnego stylu. Materiał został napisany akustycznie i później przetłumaczony na głośny, ciężki i zniekształcony język. Trzynaście nowych utworów zawartych na płycie przypomina nieco klimat krążka "Love Metal" z 2003 roku i brzmi jak list miłosny, pisany wielkimi, drukowanymi literami. "Tears On Tape" począwszy od prostych melodii "All Lips Go Blue" do wypełnionego mocnymi riffami "Hearts At War" jest zarówno najmocniejszym, jak i najbardziej szczerym albumem w dorobku HIM

Materiał z ostatniego (i nie tylko) albumu HIM usłyszycie już w sierpniu, na koncertach w Warszawie oraz Gdańsku. Bilety trafiły już do sprzedaży! 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także