Helloween wraca pod skrzydła Nuclear Blast

/ 26 marca, 2014

Niemiecki zespół Helloween jest jednym z najbardziej znanych wykonawców metalowych na świecie. Swoją pozycję grupa buduje od 1984 roku – ma na swoim koncie dziesiątki albumów studyjnych, koncertowych i kompilacji. Ponieważ jednak muzycy nie powiedzieli ostatniego słowa, postanowili ponownie podpisać kontrakt z jedną z najbardziej znanych i cenionych wytwórni płytowych na świecie – Nuclear Blast.

Współpraca zespołu ze wspomnianą wytwórnią miała już miejsce na początku XXI wieku – wspólnymi siłami opublikowali dwa albumy: "The Dark Ride" (2000) i "Rabbit Don't Come Easy" (2003). Teraz przyszła kolej na następne wydawnictwa.

Niezwykle dumni z tego kontraktu są przedstawiciele Nuclear Blast, a konkretnie Markus Staiger:

Jesteśmy bardziej niż dumni, że Helloween stało się ponownie częścią rodziny Nuclear Blast. Przez wszystkie te lata żyliśmy w przyjaźni, a nasza praca łączyła się podczas licznych koncertów i festiwali. Helloween, przynajmniej dla nas, to sprawa bliska sercu. Nie chodzi tylko o dwa wspólne wydawnictwa, ale również wpływ na wielu naszych pracowników. Mamy wspólne bardzo poważne plany i tylko czekamy, żeby móc je zrealizować.

Ostatni album zespołu – "Straight Out of Hell" – pojawił się na rynku w 2013 roku za sprawą wytwórni Noise Records.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także