Iron Maiden ruszy w trasę z orkiestrą?

/ 23 października, 2015

Nicko McBrain zapytany został kilka dni temu przez radio The Gater na Florydzie, czy podczas trasy promującej ostatnie wydawnictwo Iron Maiden – płytę „The Book of Souls” – zamierzają grać z niej wszystkie utwory, w tym 18-minutowy „Empire of the Clouds”. Kompozycję stworzył wokalista Bruce Dickinson, a basista Steve Harris nazwał ją arcydziełem.

Jestem całkowicie pewien, że tego nie zagramy. Przede wszystkim… Nie ze względu na długość tego utworu… Jest tam dużo partii orkiestrowych, a Bruce’a gra na pianinie… [oddycha głęboko] Powiedzmy, że utwór nie jest jeszcze na tyle gotowy, by grać go na żywo.

Muzycy Iron Maiden nie są jeszcze gotowi do takiego grania. Perkusista marzy jednak, że pewnego dnia zespół pojawi się na scenie wraz z całą orkiestrą.

Chciałbym zobaczyć Maidenów, jak rezygnują z normalnego kalendarza koncertowego, chciałbym zobaczyć nas w czymś takim, co kiedyś zrobił Jon Lord z Londyńska Orkiestrą Symfoniczną, gdy grał w Royal Albert Hall. Chciałbym usłyszeć utwory Iron Maiden z orkiestrą, dlatego że jest dużo utworów, które się do tego nadają. Ludzie narzekają, że nigdy nie graliśmy „Alexander The Great” na żywo. Chciałbym robić takie rzeczy. Może pewnego dnia tak się stanie.

Iron Maiden na klasyczne instrumenty – jesteście w stanie to sobie wyobrazić, jakby to brzmiało? Mamy podpowiedź. W tym roku grupa muzyków klasycznych Iron Ensemble nagrała wspomnianą kompozycję „Alexander The Great”. Posłuchajcie jednej z części utworu w wykonaniu tego septetu z Grecji.

Nie wiemy, jak wy, ale my nabraliśmy apetytu…

Tymczasem Nicko, jak to Nicko, w wywiadzie dalej wychwala „The Book of Souls”.

Ludzie parafrazują te twierdzenia o najlepszym albumie i mówią „Och, Nicko zawsze mówi, że to jest najlepsza płyta, jaką nagrał”. Ale naprawdę tak jest, bez dwóch zdań, to najlepsze nasze nagranie.

Poniżej posłuchać możecie całej rozmowy z perkusistą.

ud | fot. Metalheart, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także