Kreator, Elektryczne Gitary, Kukiz i Piersi na CRF 2015

/ 21 maja, 2015

Cieszanów Rock Festiwal 2015 odsłania kolejne karty. Do składu dołącza legenda thrash metalu rodem z Niemiec – zespół Kreator. To nadal bardzo aktywni weterani swojego gatunku, grający ponad 30 lat, mający na swoim koncie 15 regularnych albumów. Choć w Polsce występują bardzo rzadko, wciąż mają nad Wisłą wielu oddanych fanów.

Podczas tegorocznej edycji zagrają również: Elektryczne Gitary z płytą "Wielka radość", Kukiz i Piersi, Oberschlesien, November Project. Na scenie głównej festiwalu pojawi się Anja Orthodox z zespołu Closterkeller, w niecodziennej roli konferansjera.

Kolejnym specjalnym koncertem tegorocznego CRF będzie wspomniany występ Elektrycznych Gitar z wykonaną jednorazowo znaną i lubianą płytą "Wielka radość". Na taką propozycję czekał Kuba Sienkiewicz, wokalista, gitarzysta i autor tekstów:

Zagramy w Cieszanowie z Elektrycznymi Gitarami w pełnym, 6-osobowym składzie. Doszły mnie słuchy o dobrej atmosferze festiwalu, że to fajny rejon, kiedyś częściej przez nas odwiedzany, ostatnio niemal wcale. Odczuwam wielką radość, że taka koncepcja się pojawiła, i że najwyraźniej ta płyta jest jako całość postrzegana jako ważna. Również przez nas, ponieważ była zbiorem wyselekcjonowanych piosenek, które graliśmy przez lata wcześniej, jeszcze przed powstaniem Elektrycznych Gitar.„Wielka radość” stanowiła silny, energetyczny początek naszej oficjalnej drogi, a dla mnie była spełnieniem długoletnich zamierzeń. Koncert podczas Cieszanów Rock Festiwal 2015 będzie dla nas okazją, żeby przywrócić do programu piosenki od dawna nie wykonywane, jak chociażby tytułowa.

Wszyscy ogłoszeni do tej pory artyści Cieszanów Rock Festiwal 2015: Helloween, Kreator, The Animals&Friends, Polemic, Pidżama Porno, Coma, Dezerter, Kukiz i Piersi, Elektryczne Gitary, 3xPablopavo (Pablopavo i Ludziki, Vavamuffin, Zjednoczenie Sound System), Cela nr 3, Polemic, Oberschlesien, November Project. Konferansjer: Anja Orthodox.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także