Metallica na żywo w studiu BBC

/ 4 stycznia, 2017

17 listopada 2016 roku – dzień przed wydaniem albumu „Hardwired… to Self-Destruct”Metallica odwiedziła studio Maida Vale w Londynie, gdzie wykonała kilka utworów, a James Hetfield i Lars Ulrich udzielili wywiadów. Trwający ponad pół godziny reportaż możecie obejrzeć poniżej.
 
James Hetfield tłumaczy w nim, że prace nad tą płytą trwały tak długo nie bez powodu:
 

Jesteśmy perfekcjonistami i swoimi najsurowszymi krytykami. Nikt w zespole nie chce zawieść pozostałych, chce dać z siebie wszystko. Motywujemy siebie, a jako grupa chcemy eksplorować. Zawsze czegoś szukamy i zawsze jakieś przygody znajdują nas. Ten album brzmi naprawdę ciężko, grubo i ciepło.

 
Lars Ulrich tymczasem przyznał, że jeszcze nie zdystansował się zupełnie do nowego albumu, ale podgląda czasem recenzje płyty i jest zadowolony, że ludzie na „Hardwired… to Self-Destruct” reagują w sposób, w jaki od wielu lat nie reagowali na żaden album Metalliki.

 
Album „Hardwired… to Self-Destruct” ukazał się 18 listopada 2016 roku i zdążył się już rozejść na świecie w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. W Polsce płyta dotarła na sam szczyt notowania OLiS i oficjalnie pokryła się dwukrotną Platyną.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także