Potwierdzone: Metallica zagra na Antarktydzie!

/ 24 października, 2013

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Metallica planuje zagrać koncert na Antarktydzie. Nie została ona wówczas oficjalnie potwierdzona, ale media – powołując się na słowa Larsa Ulricha – dawały wiarę tym nieprawdopodobnym doniesieniom.

Teraz już nikt nie musi snuć domysłów, ponieważ zespół potwierdził to na swojej oficjalnej stronie internetowej:

Po 30 latach jako zespół mieliśmy przyjemność odwiedzenia niemalże wszystkich kontynentów na ziemi… z wyjątkiem jednego. To się jednak zmieni, ponieważ zamierzamy zagrać na Antarktydzie, na jednym kontynencie, na którym Metallica jeszcze nie grała. Aż do teraz! Wraz z naszym partnerem – Coca-Cola Zero – zagramy jeden z najwspanialszych i unikalnych koncertów w naszej całej karierze. Wystąpimy nieopodal heliportu należącego do argentyńskiej placówki na Antarktydzie.

Koncert odbędzie się 8 grudnia tego roku. Występ zespołu Metallica będą mogli zobaczyć mieszkańcy Argentyny, Chile, Kolumbii, Kostaryki i Meksyku – muszą wziąć udział w konkursie na specjalnie stworzonej stronie. Szczęśliwcy pojadą na tygodniową wyprawę na Antarktydę (3-10 grudnia). Mieszkańcy wymienionych krajów, którym nie uda się wygrać, będą mogli również obejrzeć bezpośredni przekaz w internecie z tego niecodziennego występu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także