Poznaj nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame 2016

/ 8 października, 2015

Choć Ian Gillan z Deep Purple kpi z Rock and Roll Hall of Fame, niewykluczone, że w przyszłym roku właśnie jego zespół, któremu nie zależy na honorach, tam się znajdzie.

Oprócz czekającego 15 lat na wejście do galerii sław Deep Purple szansę na wyróżnienie w najbliższym rozdaniu mają: Nine Inch Nails (drugi rok z rzędu), Yes, The Smiths and Steve Miller, The Cars, Cheap Trick, N.W.A., Janet Jackson, Chicago, Chaka Khan, Chic, Los Lobos, The J.B.’s oraz The Spinners.

I jak Wam się podoba ten „rockoandrollowy” zestaw? Na nominowanych można już głosować na stronie rockhall.com.

W 2015 roku do Rock and Roll Hall of Fame weszli: Lou Reed, Green Day, Stevie Ray Vaughan, Bill Withers, Joan Jett i Paul Butterfield Blues Band. Specjalne wyróżnienie otrzymał ponadto Ringo Starr.

Nominowani do nagrody mogą być tylko ci twórcy, które pierwsze swoje nagranie wydali co najmniej przed 25 laty. Niektórzy jednak czekają o wiele dłużej. Grupa Kiss została dostrzeżona dopiero w 2014 roku, 16 lat po tym, gdy pierwszy raz mogła się dostać do Rock and Roll Hall of Fame . W pierwszym możliwym roku udało się to zaś Guns N’ Roses czy Green Day.

Do rockandrollowej galerii sław chciałby wejść też Slayer – zdradził niedawno gitarzysta tej kapeli, Kerry King. Niestety będzie musiał na to poczekać jeszcze co najmniej jakieś półtora roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także