Przystanek Woodstock 2015 – zagra Flogging Molly

/ 21 maja, 2015

Przyszło nam nieco poczekać na kolejne ogłoszenie związane z tegorocznym Przystankiem Woodstock, ale było warto… Poinformowano bowiem, że na Dużej Scenie zaprezentuje się Flogging Molly – irlandzko-amerykańska grupa założona w Los Angeles w 1997 roku. Dowodzony przez Dave'a Kinga zespół zaprezentuje set złożony z utworów pochodzących ze wszystkich pięciu płyt, w tym ze "Speed of Darkness" z 2011 roku.

Flogging Molly powstało w 1997 roku w Los Angeles i od samego początku swojego istnienia umykało zaszufladkowaniu. Zaraźliwa oryginalność ich piosenek to nie tylko powód do dumy, lecz także klucz do kreatywności i aktualności. Ich muzyka to punk rock wzbogacony instrumentami celtyckimi – skrzypcami, mandoliną i akordeonem – oraz połączenie bluesowych progresji z rykiem gitar i tradycyjną muzyką irlandzką, muzyką młodości Kinga.

Ich muzyka to muzyka wygnania i buntu, walki, historii i protestu. Jest to muzyka kraju rozdartego na pół, niesamowicie pięknego i zranionego kraju, który nie zna pojęcia „kapitulacja”, a Flogging Molly w każdej nucie każdego utworu wyraża dla tej determinacji szacunek.

W czasie tegorocznej edycji Przystanku Woodstock na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Na scenach pojawią się m. in.: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Scarecrow, Mrozu, Illusion, Lipali, Proletaryat, Mela Koteluk, Grubson, Big Day, Decapitated, Roan oraz (Hed)p.e.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także