Slayer doceniony przez Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej

/ 6 sierpnia, 2015

Przedstawiciele Narodowego Muzeum Historii Amerykańskiej (ang. National Museum of American History) co jakiś czas ruszają w podróż po Stanach Zjednoczonych, by dotrzeć do miejsc narodzin różnych rzeczy. Tym razem wybrali się do San Francisco, by porozmawiać ze wszystkimi muzykami zespołu Slayer o początkach thrash metalu.

Gitarzysta Kerry King starał się uchwycić w słowach, o co w tym wszystkim chodziło i wciąż chodzi:

Slayer to styl życia, to nie tylko zespół, nie tylko muzyka. Dzieciaki przyjdą dziś wieczorem na koncert, jakby szły do kościoła. To jest ich kościół.

Posłuchajcie też, co mówili Tom Araya, Paul Bostaph i Gary Holt.

Slayer na co dzień jednak nie patrzy wstecz, jak w powyższym wideo. Już niedługo wyda jedenasty studyjny album. „Repentless” ukaże się 11 września 2015 roku. Wokalista i basista Tom Araya opowiedział nam trochę o nim w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”. Przyznał też, że obecnie w Slayerze wszystko jest takie, jakie być powinno.

Z nadchodzącej płyty znamy już tytułowy kawałek, „When the Stillness Comes” oraz „Implode”. Jeden z utworów, „Piano Wire”, skomponować miał jeszcze Jeff Hanneman podczas tworzenia poprzedniego albumu „World Painted Blood” (zmarłego muzyka nie usłyszymy jednak na nowym wydawnictwie).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także