Urodziny łódzkiej Manufaktury

/ 28 kwietnia, 2015

17 maja łódzka Manufaktura będzie obchodziła swoje 9. urodziny. Z tej okazjo odbędzie się duży, plenerowych koncert, którego głównymi gwiazdami będą popularni w naszym kraju muzycy Red Box oraz od lat mieszkający w Polsce Ray Wilson. – Tym razem chcemy zagrać bardziej rockowo i heavy – mówi były wokalista Genesis. – W Łodzi zaprezentuję nowy skład zespołu, a do tego wybiorę specjalnie taki zestaw utworów, który nie pojawiał się zbyt często. Łodzianie zobaczą więc tym razem pełnowymiarowy, rockowy występ artysty, na który złożą się zarówno utwory z jego bogatego solowego dorobku, jak i rzeczy z repertuaru Genesis czy Stiltskin.

Z kolei muzycy Red Box zapowiadają, że podczas ich koncertu w Manufakturze z jednej strony nie zabraknie premierowej muzyki – grupa obecnie pracuje w Londynie nad czwartą płytą Insiders – ale też, z racji jubileuszu trzydziestolecia ich debiutanckiej płyty The Circle & The Square, dostaniemy sporą dawkę tych klasycznych dźwięków. W Łodzi będziemy mieli także szansę zobaczyć nowego klawiszowca zespołu, Bryana Edery.

Występy brytyjskich gości to jednak nie jedyna atrakcja jak czeka wszystkich, którzy w ten majowy weekend wybiorą się do Łodzi. Dzień później, 17 maja, na scenie pojawi się znany z programu X-Factor Grzegorz Hyży, który zapowiada, że w Łodzi nie tylko zagra utwory ze swojego gorąco przyjętego albumu Z całych sił, ale także wybór znanych kompozycji z repertuaru innych artystów. Drugiego dnia imprezy, za sprawą projektu Symphonica, będzie można usłyszeć także przeboje klasycznych, metalowych i hardrockowych wykonawców, w orkiestrowym opracowaniu i zaśpiewane przez znanych z The Voice Of Poland wokalistów.

Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18, a cała impreza ma charakter darmowy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także