Wszystko o nowej płycie Soulfly

/ 24 lipca, 2013

O nowej płycie formacji Soulfly mówi się od jakiegoś czas, a oficjalnym potwierdzeniem tych plotek był dwuminutowy filmik opublikowany przez zespół, na którym mogliśmy obejrzeć muzyków przy pracy (prezentowaliśmy go TUTAJ).

Teraz jednak wszystko zaczęło nabierać kształtów. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że dziewiąty krążek amerykańskiej formacji będzie zatytułowany "Savages" i na półkach sklepów muzycznych pojawi się 4 października. Publikacją albumu zajmie się Nuclear Blast Entertainment, czyli wytwórnia, z którą zespół Soulfly niedawno podpisał umowę (więcej TUTAJ), produkcją natomiast słynny Terry Date (Pantera, Deftones, Soundgarden).

Na płycie swoimi wokalnymi umiejętnościami popiszą się między innymi Neil Fallon z zespołu Clutch, Mitch Harris z Napalm Death, Jamie Hanks z I Decide War, czy Igor Cavalera, syn Maxa. Zespół zaprezentował równiez listę utworów:

01. Bloodshed (feat. Igor Cavalera)
02. Cannibal Holocaust
03. Fallen (feat. Jamie Hanks)
04. Ayatollah Of Rock ‘N’ Rolla (feat. Neil Fallon)
05. Master Of Savagery
06. Spiral
07. This Is Violence
08. K.C.S. (feat. Mitch Harris)
09. El Comegente (feat. Tony Campos)
10. Soulfliktion

Płyta będzie wydana również w wersjach limitowanej oraz winylowej – na obu znajdą się dwa dodatkowe utwory: "Fuck Reality" oraz "Soulfly IX".

Album "Savages" będzie następcą wydanej w marcu ubiegłego roku płyty "Enslaved". Promował ją wówczas teledysk do singla "World Scum":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także