A Perfect Circle wystąpi w zmienionym składzie

/ 16 marca, 2018

Według „Guitar World” fani, którzy w tym roku wybiorą się na koncert A Perfect Circle nie ujrzą na scenie gitarzysty Jamesa Iha, tylko byłego gitarzystę Failure, Grega Edwardsa.

Steven Wilson o szansy reaktywacji Porcupine Tree

Powodem oczywiście jest reaktywacja Smashing Pumpkins, w której udział bierze James Iha. Zespół A Perfect Circle zapewnił, że Iha pozostanie oficjalnie członkiem zespołu, a cała sytuacja ma charakter tymczasowy.

A Perfect Circle wyda 20 kwietnia album „Eat The Elephant”, na którym znajdzie się 12 premierowych kompozycji:

 1. Eat The Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Contrarian
 4. The Doomed
 5. So Long, And Thanks For All The Fish
 6. TalkTalk
 7. By And Down The River
 8. Delicious
 9. DLB
 10. Hourglass
 11. Feathers
 12. Get The Lead Out

Jest to pierwszy album zespołu od wydanego w 2004 roku „Emotive”, a pierwszy z autorskim materiałem od „Thirteenth Step” z 2000 roku.

Tymczasem Billy Corgan wyjawił, że Smashing Pumpkins wyda w tym roku dwie epki, na które trafią po cztery utwory. Latem zespół Smashing Pumpkins wyruszy w trasę koncertową pod szyldem „The Shiny and Oh So Bright” – na razie zostały ogłoszone daty występów wyłącznie w Ameryce Północnej. Całość zbiega się z 30. rocznicą powstania grupy. Muzycy będą wykonywali utwory z pierwszych pięciu studyjnych albumów. Wiadomo, że w szeregach formacji zabraknie basistki D’arcy Wretzky, która grała w Smashing Pumpkins do 1999 roku. Wciąż nie wiadomo kto ją zastąpi podczas tegorocznych występów.

rf I fot: Tim Cadiente

KOMENTARZE

Przeczytaj także