Accept. Jeden ze współzałożycieli opuścił zespół

/ 28 listopada, 2018

Już tylko Wolf Hoffmann jest aktywnym członkiem Accept, który pamięta początki niemieckiej legendy metalu. Właśnie o swoim odejściu z formacji poinformował basista Peter Baltes,który opublikował krótkie oświadczenie na Facebooku:

Niniejszym chciałbym ogłosić moje odejście z Accept jako basisty.
Byłem z zespołem od samego początku, podobnie jak wielu z Was.
Chciałbym podziękować Wam wszystkim za wspaniałe wspólne lata.

Muzyk nie wspomniał nic o powodach swojej decyzji, ale niedługo później krótkie oświadczenie opublikował również sam zespół:

Wszyscy mamy złamane serca! Peter potrzebował zmiany w swoim życiu i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Zawsze pozostanie częścią rodziny Accept i żeby uhonorować jego wkład w historię muzyki, wszyscy powinniśmy dobrze mu życzyć.

Peter Baltes współtworzył Accept od samego początku, czyli 1976 roku i brał udział we wszystkich reaktywacjach oraz nagrywał wszystkie studyjne wydawnictwa zespołu. To kolejny ważny muzyk grupy, które zdecydował się na jej opuszczenie – w 2005 roku ostatni raz w roli wokalisty pojawił się słynny Udo Dirkschneider.

Obecnie w składzie Accept znajduje się tylko jeden muzyk, który pamięta początku grupy – charyzmatyczny gitarzysta i lider Wolf Hoffmann. Poza nim w składzie znajduje się wokalista Mark Tornillo, który dołączył w 2009 roku, a także gitarzysta Uwe Lulis i perkusista Christopher Williams (obaj w składzie od 2015 roku). Nie wiadomo na razie, kto zajmie miejsce Baltesa.

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także