Metallica dziękuje polskim fanom: Uwielbiamy dla was grać

/ 28 listopada, 2018

Metallica odniosła się do wyników plebiscytu polskiego oddziału Ticketmaster, który wybrał najlepsze koncerty 2018 roku. Koncert kwartetu w krakowskiej Tauron Arenie, który odbył się w kwietniu, zajął pierwsze miejsce, prześcigając koncerty Guns N’ Roses, Iron Maiden i Beyonce.

Ticketmaster wybrał najlepsze koncerty 2018 roku

Grupa Metallica wystosowała podziękowania na swoim Facebooku:

Ogromne podziękowania dla naszych fanów w Polsce za to, że zwyciężyliśmy w plebiscycie Ticket of the Year 2018 Ticketmastera. Uwielbiamy dla was grać i cieszymy się, że wy czujecie podobnie. You all rock.

Warto dodać, że Metallica zwyciężyła także w kategorii „Najbardziej oczekiwane wydarzenie 2019”. Grupa ma wystąpić na stadionie PGE Narodowy 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Ghost.

Metallica wciąż promuje wydany w 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. W niedawnym wywiadzie Lars Ulrich przyznał:

Najwspanialsze jest, że pod względem odbioru stworzyliśmy najlepszy album od 25 lat. Oczywistym jest, że „Hardwired… To Self-Destruct” nie sprzedał się tak dobrze, jak wydawnictwa sprzed 10 czy 20 lat, ale to zdecydowanie najlepiej przyjęta płyta od „Czarnego albumu”. Jeśli więc jest się w tym biznesie ponad 30 lat i wciąż jest się w stanie osiągnąć taki poziom, to jest to coś niesamowicie fajnego.

I kontynuował:

Wiele osób naprawdę polubiło nowe utwory. Spotykamy wielu fanów na organizowanych przez nas meet-and-greet i oni często mówią coś na zasadzie: „Mój ulubiony kawałek to »Now That We're Dead«” albo „Uwielbiam »Halo on Fire«”.

Płyta „Hardwired… To Self-Destruct” opublikowana została w 2016 roku, a rok później w Stanach Zjednoczonych pokryła się platyną – oznacza to, że w rok sprzedano milion egzemplarzy. Wydawnictwo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem również w innych krajach świata, również w Polsce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także