Wystawiono na sprzedaż fragment czaszki zmarłego wokalisty Mayhem [FOTO]

/ 28 listopada, 2018

Per Yngve Ohlin, znany jako Dead, popełnił samobójstwo 8 kwietnia 1991 roku, strzelając sobie w głowę. Jego ciało znalazł jego przyjaciel Øystein Aarseth, znany jako Euronymous, który zabrał odłamki czaszki z miejsca zdarzenia i rozesłał do przyjaciół.

Euronymous, który został zamordowany w 1993 roku, pozostawił po sobie list, datowany na 13 kwietnia 1991 roku, a więc pięć dni po śmierci Deada. Opisuje w nim ze szczegółami samobójstwo Deada, a także załącza do niego fragment czaszki. Właśnie te przedmioty trafiły do sprzedaży na portalu „Serial Killers Ink”, który specjalizuje się w pamiątkach po makabrycznych zbrodniach. Cena takiego zestawu to 3500 dolarów.

Fragmenty ciała Deada trafiły za sprawą Euronymousa do jego kolegów z Mayhem oraz do członków innych zespołów. Morgan „Evil” Steinmeyer Håkansson z Marduk opowiadał w 2012 roku portalowi „Loudwire”:

W tamtych czasach członkowie Mayhem nie mieli pieniędzy i nie posiadali nawet telefonu. Gdy dowiedziałem się o śmierci Deada, napisałem list do nich i odpowiedział mi Euronymous: „Tak, zastrzelił się, załączam kawałek czaszki”. Strzelił do siebie ze strzelby. Załączył więc także dwa kawałki śrutu i kawałek mózgu. Wciąż je trzymam. Są dobrze zabezpieczone.

Euronymous wykonał także zdjęcia na miejscu samobójstwa Deada. Jedno z nich trafiło później na okładkę płyty „Dawn of the BlackheartsMayhem z 1995 roku, zawierającej nagranie z koncertu, który odbył się w 1990 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także