AC/DC zrobiło muzykom Guns N' Roses żart

/ 10 lutego, 2017

Reaktywowany Guns N’ Roses objeżdża dalej świat z koncertami. Trasa właśnie dotarła do Australii, gdzie muzyków na powitanie spotkał żart ze strony kolegów z AC/DC.

Brian Johnson. Specjalne nagranie dla fanclubu

Po wylądowaniu w Sydney, członkowie Guns N’ Roses usłyszeli, że muszą pozostać w samolocie ze względów bezpieczeństwa. Zakomunikowano im, że ochrona lotniska będzie chciała ich przeszukać. Po chwili oczekiwania do samolotu wszedł gitarzysta AC/DC, Angus Young w pomarańczowej kamizelce.

To nie jedyna niespodzianka, jaka czekała na Guns N’ Roses ze strony AC/DC. Grupa dostała także wielki bukiet kwiatów z liścikiem podpisanym przez Angusa Younga i jego żonę Ellę.

Czy muzycy mają jeszcze jakieś niespodzianki w zanadrzu? W kuluarach mówi się o tym, że Angus wystąpi gościnnie z Guns N’ Roses na scenie. Przekonamy się o tym już dzisiaj, gdy Guns N’ Roses wystąpi na stadionie ANZ w Sydney. Australijska trasa potrwa do 21 lutego, potem Guns N’ Roses przeniesie się na kilka koncertów do Azji. 27 maja 2017 roku wystartuje zaś europejska część trasy, w ramach której 20 czerwca Gunsi zagrają na Stadionie Energa w Gdańsku.

Guns N' Roses i Angus Young: "Whole Lotta Rosie" (Coachella 2016)

Axl/DC

W ostatnim czasie zespoły Guns N’ Roses i AC/DC szczególnie zbliżyły się do siebie, po tym jak wokalista tego drugiego zespołu, Brian Johnson musiał wycofać się z koncertowania ze względu na problemy ze słuchem. Jego miejsce zajął Axl Rose z Guns N’ Roses. Choć początkowo ten ruch wywołał wiele kontrowersji i falę krytyki ze strony fanów AC/DC, okazało się, że koncerty tego składu – ochrzczonego nieoficjalnie jako Axl/DC – były sukcesem i zebrały entuzjastyczne opinie. Grupa dała serię koncertów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Pomimo rezygnacji z koncertowania Brian Johnson nie wyłączył się z życia publicznego. Ostatnio wsparł szwedzki fanklub AC/DC, który organizuje koncert na rzecz fundacji prowadzącej badania nad demencją i alzheimerem. Brian w wiadomości do fanklubu powiedział:

Chcę powiedzieć, że jestem dumny z tego co robicie dla badań nad demencją i alzheimerem. Jak wiecie, mamy w szeregach rannego żołnierza, Malcolma, i myślę że to co robicie spowoduje wzrost świadomości o tych okropnych schorzeniach. To jest absolutnie wspaniałe. Wiem, że Malcolm byłby z was dumny. Ja jestem i dziękuję za to, co robicie.

Demencją został dotknięty gitarzysta Malcolm Young, który kilka lat temu musiał zrezygnować z gry w AC/DC.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także