Jerry Cantrell (Alice In Chains) publikuje nowy utwór

/ 10 lutego, 2017

Jerry Cantrell napisał utwór „A Job To Do”, który trafił na ścieżkę dźwiękową thrillera „John Wick: Chapter 2” w reżyserii Chada Stahelskiego. Twórcą ścieżki dźwiękowej jest znany kompozytor Tyler Bates, mający na koncie także współpracę z Marilyn Manson przy płycie „The Pale Emperor”.

Alice In Chains nagrywa nową płytę

O filmie „John Wick: Chapter 2”, w którym występuje Keanu Reeves, Jerry Cantrell powiedział:

Bardzo lubię „Johna Wicka”, zawsze podziwiałem twórczość Keanu Reevesa. Kiedy pojawiła się szansa stworzenia utworu do drugiej części filmu, napisaliśmy z Tylerem Batesem utwór „A Job To Do”, który będzie motywem przewodnim głównego bohatera. Nie mogę się doczekać, aż go obejrzę.

Tak natomiast o współpracy wypowiada się Tyler Bates:

Jerry i ja jesteśmy przyjaciółmi i sąsiadami. Jamowaliśmy razem i wpadliśmy na pomysł nagrania tego utworu. Jest fanem pierwszej części „Johna Wicka” i napisał tekst z perspektywy głównego bohatera filmu.

Film „John Wick 2” wchodzi na ekrany polskich kin 10 lutego 2017 roku.

Ostatnio Jerry Cantrell solową muzykę wydał w 2002 roku na albumie „Degeneration Trip”. W ostatnich latach skupiony jest na reaktywowanym zespole Alice In Chains.

Jerry Cantrell: „A Job To Do”

Nowa płyta Alice In Chains

Basista Alice In Chains, Mike Inez, zdradził, że zespół pracuje nad nowym albumem.

Ciężko pracujemy. Zawsze coś robimy. Po prostu gramy, aż w końcu coś zaskoczy. Kiedyś martwiliśmy się o wytwórnię management… Zespół stał się biznesem. Mamy dużo roboty z biznesową częścią działalności, więc studio jest takim naszym klubem, w którym staramy się nie myśleć o sprawach finansowych. Chcemy się dobrze bawić i sprawić, żeby inni też się dobrze przy tym bawili. Zbieramy się w jednym mieście, w jednym pomieszczeniu i bawimy, jakby to była nasza piaskownica. Tak przynajmniej jest z tą nową płytą.

Poprzedni album Alice In Chains ukazał się w 2013 roku pod tytułem „The Devil Put Dinosaurs Here”. Był to drugi album, jaki zespół nagrał z nowym wokalistą Williamem DuVallem, który zastąpił zmarłego w 2002 roku Lane’a Staleya.

Póki co tytuł i data premiery nowego wydawnictwa nie są jeszcze znane.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także