Airbourne na trasie koncertowej w Polsce [DATY, BILETY]

/ 25 lutego, 2019

Australijska grupa Airbourne przyjedzie do Polski na trzy koncerty. Zespół wystąpi 24 września w gdyńskim klubie Ucho, 25 września w warszawskiej Proximie i 26 września w krakowskim Kwadracie. Bilety w cenie 89 PLN w przedsprzedaży dostępne będą od 26 lutego od 10.00.

Zespół Airbourne powstał w Australii w 2003 roku z inicjatywy braci O’Keeffe Joela i Ryana, do których dołączyli Justin Street i David Roads. Muzycy nie ukrywali inspiracji swoimi australijskimi przodkami – AC/DC.

Grupa zadebiutowała albumem „Runnin’ Wild” w 2007 roku, który w Wielkiej Brytanii uzyskał status srebrnej płyty. Do tej pory ukazały się cztery albumy Airbourne – ostatni „Breakin’ Outta Hell” w 2016 roku. Płyta poradziła sobie szczególnie dobrze w Wielkiej Brytanii, gdzie dotarła do dziewiątego miejsca najlepiej sprzedających się albumów, a także w Niemczech i Austrii, gdzie dotarła do pozycji trzeciej.

Sami muzycy mówią, że piosenki na nim zawarte to „czysty rock ‘n’ roll bez zbędnych efektów gitarowych, czy sztuczek studyjnych”. W kolejnym roku zespół opuścił gitarzysta, David Roads, a jego miejsce zajął Matt Harrison. Muzyka Airbourne to połączenie oldschollowego wokalu i energicznych gitarowych solówek bez żadnych ballad.

%%REKLAMA%%

Początek koncertów o godzinie 20.00. Grupie towarzyszyć będzie support, którego nazwę poznamy wkrótce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także