Alcatrazz singlem zapowiadają pierwszy od 34 lat album [WIDEO]

/ 5 maja, 2020

Alcatrazz największe triumfy święcił w latach 80. Zespół wykonywał heavy metal, a przez jego szeregi przewinęli się chociażby Clive Burr, Steve Vai czy Yngwie Malmsteen. Zespół zakończył działalność w 1987 roku, a później dwukrotnie się reaktywował, jednak tylko z myślą o kilku koncertach. Kilka miesięcy temu Graham Bonnet zapowiedział kolejny powrót Alcatrazz – tym razem jednak okraszony publikacją nowej płyty.

Nową inkarnację Alcatrazz tworzą – poza wspomnianym wokalistą Rainbow czy Michael Schenker Fest – basista Gary Shea, klawiszowiec Jimmy Waldo, gitarzysta Joe Stump, a także perkusista Mark Banquechea. Na nowej płycie, której premierę zapowiedziano na 31 lipca, usłyszymy ponadto Chrisa Impellitteriego, Steve’a Vaia czy Boba Kulicka.

Wydawnictwo zatytułowane „Born Innocent” zapowiada opublikowany właśnie singiel „Polar Bear”:

Ten album jest nagrany z myślą o fanach dwóch pierwszych wydawnictw Alcatrazz, a w szczególności tej z udziałem Yngwie. Nie ma tutaj miejsca na zabawę. Ciężkie i napędzane gitarami granie – neoklasyczne brzmienie gitar, ciężkie riffy i potężny wokal… Jesteśmy gotowi na przeniesienie Alcatrazz na wyższy poziom. Będzie to nasz pierwszy album od 1986 roku.

– powiedział Graham Bonnet.

%%REKLAMA%%

Wraz z premierą nowego albumu, Alcatrazz planuje wyruszyć w obszerną trasę koncertową, która rozpocznie się w tym roku i potrwa do 2021.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także