Alexi Laiho (eks Children of Bodom) założył nowy zespół

/ 18 marca, 2020

Ponieważ Alexi Laiho stracił prawa do nazwy Children of Bodom na rzecz swoich współpracowników ze wspomnianej formacji, postanowił założyć nowy zespół. Jego nazwa bezpośrednio nawiązuje jednak do zespołu, w którym gitarzysta i wokalista zrobił największą karierę. Nowa formacja, na której czele stanął Laiho, to Bodom After Midnight.

Poza nim, w zespole występują: gitarzysta Daniel Freyberg (eks Children of Bodom), perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost), basista Mitja Toivonen (eks Santa Cruz) oraz klawiszowiec Lauri Salomaa. Ostatni z wymienionych jest muzykiem koncertowym. Za jakiś czas powinien pojawić się premierowy materiał od Bodom After Midnight.

%%REKLAMA%%

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbył się ostatni koncert Children of Bodom w składzie z Laiho i Freybergiem. Fińskie media donosiły wówczas, że pierwszy z wymienionych nie ma praw do nazwy zespołu i będzie musiał tworzyć pod innym szyldem. Teraz te doniesienia znalazły potwierdzenie.

Nazwa zespołu należy do AA & Sewira Consulting Oy, czyli firmy, którą założyła trójka muzyków – Jaska RaatikainenHenri Seppälä i Janne Wirman. Jak wynika z dokumentów z urzędu patentowego, mają oni wyłączne prawo do używania nazwy zespołu przez 5 lat począwszy od 1 października 2019 roku.  


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” jest już do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym za 19,99 zł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także