Anthrax chce pracować z Lady Gagą

/ 19 marca, 2017

Zespół Anthrax, jedna z ikon thrash metalu i jeden z zespołów wchodzących w skład Wielkiej Czwórki, rozważa współpracę z Lady Gagą.

Metallica w Polsce. Szczegóły koncertu

Basista Anthrax, Frank Bello, przyznał w wywiadzie dla włoskich mediów, że chciałby współpracować z Lady Gagą.

Lady Gaga jest naszą przyjaciółką. Jest niesamowita. Uwielbiamy ją, ale dopiero co wystąpiła na Grammy z Metallicą. Jest fanatyczką metalu, jest wspaniała i chcielibyśmy z nią pracować. No, ale nie ma dużo czasu, jest bardzo zajęta. Jest metalówą i kochamy ją za to. Jesteśmy oczywiście otwarci na możliwość współpracy, ale na tę chwilę nie mamy niczego zaplanowanego.

Lady Gaga wystąpiła z Metallicą podczas 59. gali wręczenia nagród Grammy, gdzie wykonała z zespołem utwór „Moth Into Flame”. Występ był szeroko komentowany przez fanów i media. Perkusista Metalliki, Lars Ulrich, jeszcze przed występem, a po próbie, powiedział:

Po naszej próbie wczoraj podszedł do mnie menadżer i powiedział: „To może być najcięższa piosenka, jaka kiedykolwiek została wykonana na Grammy”. Cięższa nawet od czterech z pięciu poprzednich występów Metalliki. (…) A teraz mamy nową wokalistkę – chociaż lepiej powiedzieć nową współwokalistkę – rozmawialiśmy o tym, żeby uczynić ją stałym członkiem Metalliki i od tej pory działać jako zespół pięcioosobowy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Metallica obecnie przygotowuje się to trasy koncertowej po Ameryce Południowej i Północnej. We wrześniu 2017 wystartuje zaś trasa europejska, która 28 kwietnia 2018 roku dotrze do krakowskiej Tauron Areny. Razem z Metallicą zagra Kvelertak. Sprzedaż biletów na polski koncert ruszy 24 marca 2017 roku.

Anthrax natomiast zakończył europejską trasę koncertową, na której wykonywał w całości album „Among The Living” z 1987 roku. Frank Bello mówi:

Świetnie widzieć, że ludzie po tylu latach tak reagują na tę płytę. Zupełnie, jakby dopiero co wyszła. Jest dla nich bardzo świeża. Dziś wśród publiczności widzimy bardzo różnych ludzi – od dwunastolatków do sześćdziesięciolatków. Wszyscy są razem.

10 marca 2017 roku Anthrax wystąpił w warszawskim klubie Stodoła. Relację z tego koncertu będziecie mogli przeczytać w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi 29 marca 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także