Chuck Berry, legenda rock ‘n’ rolla, nie żyje

/ 19 marca, 2017

Autor takich przebojów jak „Johnny B. Goodie” czy „Sweet Little Sixteen” – Chuck Berry – nie żyje. Muzyk, który uznawany był za ojca rock ‘n’ rolla, jednego z najważniejszych twórców w całej historii tego gatunku, został znaleziony martwy w swojej rezydencji znajdującej się w Missouri.

Miejscowa policja potwierdziła, że muzyk nie żył, gdy na miejsce doryły służby ratunkowe. O 13:26 czasu miejscowego stwierdzono zgon  muzyka. Ponad wszelką wątpliwość potwierdzono również, że zmarłym jest Charles Edward Anderson Berry Sr., znany bardziej jako Chuck Berry. Nie znana jest przyczyna śmierci muzyka.

Chuck Berry podczas swojej długiej kariery opublikował dziesiątki albumów studyjnych i koncertowych. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1955 roku, a zasłynął niezwykłą umiejętnością gry na gitarze i świetnym głosem. Początkowo grał bluesa, ale jego muzyka szybko ewoluowała.

Jego pierwszym przebojem było „Maybellene” – utrzymane już w rockandrollowych klimatach. Był przykładem – zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i sceniczny image – dla największych. To właśnie na Berry’ego we wczesnych latach działalności stylizowali się muzycy z The Beatles czy The Rolling Stones. Był wzorem dla wielu rockowych muzyków z całego świata.

Największymi przebojami Berry’ego już na zawsze pozostaną: „Roll Over Beethoven”, „Thirty Days”, „Too Much Monkey Business”, „Brown Eyed Handsome Man”, „You Can't Catch Me”, „School Day”, „Carol” czy „Back in the U.S.A.”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także