Giraffe Tongue Orchestra. Amerykański debiut sceniczny (WIDEO)

/ 18 marca, 2017

Giraffe Tongue Orchestra to zespół, w którego skład wchodzi między innymi Brent Hinds z Mastodon, Ben Weinman z The Dillinger Escape Plan i William DuVall z Alice In Chains. Grupa zadebiutowała w zeszłym roku albumem „Broken Lines” i dała kilka występów festiwalowych. Niestety planowana na jesień trasa koncertowa musiała zostać odwołana, kiedy Brent Hinds złamał nogę.

Mastodon udostępnia teledysk do „Show Yourself”

Giraffe Tongue Orchestra powrócił na scenę 17 marca 2017 roku, dając swój pierwszy amerykański koncert w ramach festiwalu South By Southwest (SXSW). Grupa zagrała osiem utworów z debiutanckiej płyty. Fragmenty występu możecie obejrzeć poniżej.

Giraffe Tongue Orchestra: „Adapt Of Die”

Giraffe Tongue Orchestra: „Back To The Light”

W kwietniowym numerze „Teraz Rock” będziecie mogli przeczytać wywiad z gitarzystą Giraffe Tongue Orchestra, Benem Weinmanem. Opowiedział nam między innymi o tym, jak wygląda proces twórczy w zespole.

Brent [Hinds] nie jest człowiekiem, który zagłębia się w technologię. Nie używa komputerów, ledwie potrafi wysłać e-maila. Nie potrafi więc, niestety, sam siebie nagrać. Ja wciskam przycisk „zapis” i gram riffy, jakie mi przyjdą na myśl, taki strumień świadomości.

Kwietniowy numer magazynu „Teraz Rock” trafi do kiosków już 29 marca 2017 roku.

Plany zespołów Mastodon, DEP i Alice In Chains

Zespół Mastodon przygotowuje się do wydania albumu „Emperor Of Sand”, którego premiera zaplanowana jest na 31 marca 2017 roku. Genezę tytułu płyty wyjaśnia perkusista Brann Dailor:

Cesarz Piasku jest to odpowiednik Ponurego Żniwiarza. Piasek symbolizuje czas. Jeśli ktoś, kogo znasz, otrzymuje diagnozę, która wskazuje na śmierć, pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiasz, to czas pozostały do życia. Pojawia się zawsze takie pytanie: „Jak długo jeszcze?”.

Niedawno Mastodon udostępnił teledysk do utworu „Show Yourself” w dowcipny sposób nawiązujący do konceptu płyty. Link do teledysku powyżej.

4 lipca 2017 roku Mastodon wystąpi w Gdańsku, w klubie B90. Bilety w cenie 105 PLN do kupienia na stronie Ticketpro.pl.

The Dillinger Escape Plan zmuszony był odwołać resztę europejskiej trasy koncertowej, po wypadku, jakiemu uległ w drodze z Warszawy do Krakowa. W wyniku wypadku 13 osób trafiło do szpitala, jednak nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Grupa ogłosiła już nowe terminy przełożonych koncertów. 10 sierpnia 2017 roku wystąpi w krakowskim klubie Kwadrat. Bilety w cenie 99 PLN do kupienia na stronie Ticketpro.pl.

Na początku stycznia 2017 roku basista Alice In Chains, Mike Inez, zdradził, że jego zespół pracuje nad nowym albumem.

Ciężko pracujemy. Zawsze coś robimy. Po prostu gramy, aż w końcu coś zaskoczy. Kiedyś martwiliśmy się o wytwórnię management… Zespół stał się biznesem. Mamy dużo roboty z biznesową częścią działalności, więc studio jest takim naszym klubem, w którym staramy się nie myśleć o sprawach finansowych. Chcemy się dobrze bawić i sprawić, żeby inni też się dobrze przy tym bawili. Zbieramy się w jednym mieście, w jednym pomieszczeniu i bawimy, jakby to była nasza piaskownica. Tak przynajmniej jest z tą nową płytą.

Dyskografię Alice In Chains zamyka album pod tytułem „The Devil Put Dinosaurs Here”, który ukazał się w 2013 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także