Arkadiusz Jakubik o scenie w „Informacji zwrotnej”, która okazała się za mocna

/ 15 listopada, 2023


Jedna ze scen z „Informacji zwrotnej” nie trafiła do serialu. Arkadiusz Jakubik się z tego cieszy. Czy była za mocna?


15 listopada premierę na platformie Netflix ma polski serial „Informacja zwrotna” na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Jakuba Żulczyka z 2021 roku. W rolę głównego bohatera wcielił się Arkadiusz Jakubik znany też z zespołu Dr Misio.

Jakubik gra w serialu byłego rockmana, Marcina Kanię, który ma problemy z alkoholem i z pamięcią i wyrusza na poszukiwania swojego syna. W wywiadzie dla audycji „Masarnia” Arkadiusz przyznał, że mocno poruszyła go powieść Żulczyka, ale jedna ze scen okazała się dla niego za mocna:

Pamiętam, jak przeczytałem powieść Kuby Żulczyka, złapałem się za głowę i pomyślałem: „Cholera jasna, ja nie lubię tego Kani”. To jest gość, za którym widz nie pójdzie w tę podróż. Nie będzie mu kibicował w poszukiwaniu zaginionego syna. Marcin alkoholik to gość, który nosi na plecach butlę z napalmem i co chwila pali wszystko dookoła. Nie zostawia jeńców, żadnych mostów. Po lekturze tej powieści ciężko mi było wyobrazić sobie, jak stworzyć w serialu postać, z którą będzie widz podążał. Do tego jest tam taka scena, po której znienawidziłem Kanię: narąbany jak Messerschmitt Marcin Kania włamuje się do swojego domu i zabija swojego psa, żeby zranić swoich najbliższych. Po takiej scenie każdy normalny widz odcina się od bohatera. Na szczęście autor adaptacji, Kacper Wysocki, wyrzucił tę scenę. Jakby ją zostawił to bym się kłócił. Nie ma szans, żeby ta scena została. W serialowej adaptacji Marcin mimo tej strasznej choroby walczy o rodzinę. Dla mnie tak naprawdę to film o tym, czym jest dla nas prawda. Marcin funkcjonuje w kilku alternatywnych prawdach, nie do końca wie, co jest prawdą prawdziwą, a co urojoną. To nie tylko problem alkoholików, ale i normalnych ludzi, bo wszyscy potrafimy prawdę ulepszać. Potrzeba nam tylko trochę czasu, żeby w tę nową prawdę uwierzyć.

Zwiastun serialu „Informacja zwrotna” możecie obejrzeć poniżej.

Arkadiusz Jakubik powrócił właśnie jako Dr Misio ze swoim najnowszym albumem zatytułowanym „Chory na Polskę”. Na płycie znalazł się utwór zainspirowany serialem, zatytułowany „Prawda”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także