Słuchacze BBC wybrali najlepsze płyty lat 90. [LISTA]

/ 13 czerwca, 2020

Słuchacze nadawanego przez radio BBC programu „Sounds of the 90s” wybrali najlepsze i najbardziej ikoniczne albumy lat 90. Poznaliśmy pierwszą dziesiątkę tego zestawienia.

Pierwsze miejsce zdobył Radiohead z wydanym w 1997 roku albumem „OK Computer”, a tuż za nim uplasował się Oasis z płytą „(What’s The Story) Morning Glory”. Podium natomiast zamyka Nirvana z płytą „Nevermind” z 1991 roku.

%%REKLAMA%%

Oasis jest jedynym zespołem z pierwszej dziesiątki, który umieścił w zestawieniu dwa albumy – na miejscu czwartym uplasował się jego debiutancki album „Definitely Maybe”.

Całą pierwszą dziesiątkę znajdziecie poniżej.

  1. Radiohead – OK Computer
  2. Oasis – (What’s The Story) Morning Glory
  3. Nirvana – Nevermind
  4. Oasis – Definitely Maybe
  5. R.E.M. – Automatic For The People
  6. Pulp – Different Class
  7. Alanis Morissette – Jagged Little Pill
  8. The Verve – Urban Hymns
  9. Primal Scream – Screamadelica
  10. U2 – Achtung Baby

Co myślicie o tym zestawieniu? Podzielacie wyniki plebiscytu? A może uważacie, że zabrakło w nim ważnych płyt? Napiszcie w komentarzach.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także