Behemoth opublikował teledysk do najbardziej niezwykłego utworu z nowej płyty

/ 1 października, 2018

Już 5 października do sklepów trafi album „I Loved You At Your Darkest”. Po utworach „God=Dog” i „Wolves Of Siberia”, teledysku doczekał się trzeci utwór z nowej płyty zespołu Behemoth. Jest to „Bartzabel”, który najbardziej wyróżnia się na nowej płycie.

Nergal tłumaczy, w jaki sposób inspiruje go Biblia

Utwór „Bartzabel” ma dość nietypową formę i jak przyznaje Nergal początkowo myślał, że jest zbyt „dziwny”, żeby trafić na nową płytę Behemotha. W dodatku Nergal nie miał do niego tekstu, ale tu z pomocą przyszedł mu Krzysztof Azarewicz, który przerobił jeden z poematów Aleistera Crowleya. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Nergal opowiada:

Kluczem był powtarzający się wers „Come unto me, Bartzabel!”. Musiałem go zaśpiewać, a nie wykrzyczeć, żeby to zabrzmiało niczym z klasycznych płyt Bathory. Na dzień dzisiejszy jest to mój ulubiony utwór z płyty. Nigdy wcześniej Behemoth czegoś takiego nie popełnił.

Poniżej natomiast możecie obejrzeć teledysk do tego utworu.

Cały wywiad z Nergalem, w którym więcej opowie o nowej płycie Behemotha, będziecie mogli przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi 31 października.

Tymczasem już 9 października w Warszawie odbędzie się wystawa fotografii/obrazów Sylwii Makris oraz rzeźb Tomasza Górnickiego, którzy mieli wkład w oprawę graficzną nowej płyty i teledysków Behemotha.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także