Behemoth publikuje kontrowersyjny teledysk do nowego utworu [18+]

/ 2 sierpnia, 2018

Nowy album zespołu Behemoth ukaże się 5 października 2018 roku pod tytułem „I Loved You At Your Darkest”. Jakiś czas temu poznaliśmy pierwszy utwór zapowiadający płytę, zatytułowany „God=Dog”. Grupa opublikowała również teledysk promujący wspomniany singiel.

Behemoth zapowiedział trasę koncertową po Europie

W klipie nie brakuje kontrowersyjnych nawiązań do Pisma Świętego, a także krwi i golizny. Już sam tytuł utworu może być dla wielu trudny do zaakceptowania. To jednak droga, którą podczas promocji ostatnich wydarzeń obrał lider zespołu, Adam Nergal Darski. Z teledyskiem, przeznaczonym dla osób pełnoletnich, można zapoznać się poniżej:

Poniżej możecie zapoznać się z tracklistą oraz okładką nowego wydawnictwa.

 1. Solve
 2. Wolves ov Siberia
 3. God = Dog
 4. Ecclesia Diabolica Catholica
 5. Bartzabel
 6. If Crucifixion Was Not Enough…
 7. Angelvs XIII
 8. Sabbath Mater
 9. Havohej Pantocrator
 10. Rom 5:8
 11. We Are the Next 1000 Years
 12. Coagvla

Natomiast już w kwietniowym numerze „Teraz Rocka” znalazł się obszerny wywiad z Adamem Nergalem Darskim (przeprowadzony przez Roberta Filipowskiego), w którym uchylił rąbka tajemnicy odnośnie kolejnego albumu:

Gdy tłumaczyłem chłopakom, jak ta płyta będzie wyglądała, mówiłem, że rzeczy, które były rockowe na „The Satanist” będą jeszcze bardziej rockowe, a te dzikie i szalone będą jeszcze dziksze i bardziej szalone. […]

Na nowej płycie są rzeczy po prostu punkowe, a obok nich progresywne, na które to słowo kiedyś reagowałem wysypką. Mamy na płycie stricte progresywne fragmenty, bawimy się dynamiką, synkopami, na co parę lat temu bym nie wpadł. Wciąż jesteśmy jednak zespołem ekstremalnym i to piękne, że w ramach naszej ekstremy możemy poszerzać granice.

Behemoth będzie promował nową płytę na koncertach, w tym między innymi na drugiej odsłonie festiwalu „Merry Christless”, który odbędzie się w grudniu w trzech polskich miastach.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także