Omega nie zagra w Polsce. Oba koncerty odwołane

/ 2 sierpnia, 2018

W połowie lutego ogłoszono dwa polskie koncerty zespołu Omega, których wesprzeć miał Creedence Clearwater Revived – występy miały mieć miejsce kolejno w 18 sierpnia we Wrocławiu (Pergola) i 19 sierpnia w Warszawie (Park Sowińskiego). Oba niestety zostały odwołane.

Progresja Music Zone, jeden z organizatorów, poinformował:

Z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od organizatorów i artystów oba koncerty Omegi i CCR w Polsce zostają odwołane. Bilety podlegają zwrotom w miejscu zakupu. Środki za bilety kupione przez stronę www.progresja.com będą zwracane automatycznie.

Przypomnijmy, bilety dostępne były w cenach 150 i 195 złotych 


Omega to jeden z najpopularniejszych rockowych bandów z lat 70. Zaczęli tworzyć w tym samym czasie, co Rolling Stones, a polskiej publiczności znani są głównie dzięki hitowi „Dziewczyna o perłowych włosach”. Polska publiczność pokochała także takie utwory, jak Czarodziejski biały kamieńKoncert o północyLenę czy Nie znam twojego imienia. Albo angielski Never Feel Shame.

Wyrwali się z bloku wschodniego i zdobyli międzynarodową sławę. Były już lider Omegi, Gabor Presser, ukończył konserwatorium w klasie fortepianu w Budapeszcie. Większość stworzonego repertuaru stanowią utwory w języku węgierskim. Ich ostatni, podwójny album – Szimfonia & Rapszodia – to połączenie rockowych korzeni z muzyką klasyczną.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także