Prog In Park II: Ogłoszono zastępstwo za Sons Of Apollo

/ 3 sierpnia, 2018

Zespół Sons Of Apollo, w którego skład wchodzi wokalista Jeff Scott Soto (Trans-Siberian Orchestra, ex-Journey), gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex-Guns N’ Roses), basista Billy Sheehan (The Winery Dogs, Mr. Big), klawiszowiec Derek Sherinian (Black Country Communion, ex-Dream Theater) oraz perkusista Mike Portnoy (Neal Morse Band, The Winery Dogs, Transatlantic, Flying Colors, ex-Dream Theater) miał być jedną z gwiazd drugiej edycji Prog In Park, która miała się odbyć 18 sierpnia w warszawskim parku Sowińskiego. Zespół poinformował, że z powodu „nieprzewidzianych okoliczności” odwołuje koncerty na letnich festiwalach.

Sons Of Apollo odwołał koncert w Polsce

Organizator festiwalu, Knock Out Production, zadecydował o przeniesieniu go do klubu Progresja w Warszawie. Udało się także znaleźć zastępstwo, czyli zespół Tides From Nebula. Oto oświadczenie organizatora dotyczące zmian w programie festiwalu:

Sytuacja jest dla nas ciężka i jeszcze raz przepraszamy za zmiany w tegorocznym Prog In Park, ale fakt jest taki, iż z powodów niezależnych od nas wypadła jedna z dwóch gwiazd wieczoru jaką dla wielu uczestników było niewątpliwie Sons Of Apollo. I stało się to na niecałe cztery tygodnie przed festiwalem, które są niezwykle kluczowe dla powodzenia, bądź co bądź świeżej i budującej swoją pozycję imprezy.

Decyzja zapadła i jest nieodwołalna, a osobom, którym zmiana nie przypadła do gustu – oferujemy opcję zwrotu biletów. W okolicznościach jakie zaszły mogliśmy albo odwołać cały festiwal, albo przenieść go do mniejszego miejsca.

Wszelkimi sposobami staraliśmy się sprostać zadaniu znalezienia zastępstwa za Sons Of Apollo. Wszelkie nasze próby zastąpienia ich zespołem zagranicznym nie powiodły się, a próbowaliśmy praktycznie wszystkich Waszych pomysłów (posiłkując się Waszymi komentarzami z tego jak i również z zeszłego roku).

Z pomocą przyszli nasi dobrzy przyjaciele z Tides From Nebula, którzy pomimo mocno napiętego grafika koncertowego zgodzili się zagrać godzinnego seta na Prog In Park. Tym samym Ihsahn -Official- i Leprous wskakują o "oczko" wyżej w line-upie, dostając odpowiednio 10 i 15 minut dłużej do swoich setów.

Chcemy zachować festiwalowy charakter wydarzenia, więc specjalnie na Prog In Park II wspólnie z klubem Progresja przygotujemy:

klimatyzację, która zostanie zainstalowana w klubie specjalnie na to wydarzenie

antresolę wydzieloną dla dzieci z opiekunami

ogródek klubu, który powiększymy do znacznych rozmiarów przed i z boku głównego wejścia do Progresji

Signing Sessions pozostaje bez zmian i w przyszłym tygodniu podamy jego rozpiskę wraz z planem grania całego festiwalu

Na Prog In Park II wystąpią ponadto Anathema, Ihshan, Leprous i Postcards From Arkham.

Pierwsza edycja Prog in Park odbyła się 20 sierpnia 2017 roku i zagrali na niej m.in. Opeth, Riverside czy Solstafir.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także