BiFF: Nowy teledysk i szczegóły nowej płyty [WIDEO]

/ 3 sierpnia, 2018

Pod koniec sierpnia premierę będzie miała trzecia płyta zespołu BiFF, w którego skład wchodzą muzycy powiązani z takimi zespołami jak Pogodno i Siq. Album będzie nosił tytuł „Legendy” i trafi na niego 14 utworów.

Pierwszym teledyskiem promującym „Legendy” jest „Animowany film”, który możecie obejrzeć poniżej.

Realizacja: Lukino Film Studio (Łukasz Jankowski, Angelina Jankowska, Damian Borejko).

Tak natomiast wygląda okładka płyty „Legendy”.

Pomysł na „Legendy” zaczął kiełkować, gdy Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann zostali poproszeni w 2014 roku o skomponowanie utworów do tak samo zatytułowanego spektaklu na podstawie książki „Nowe legendy miejskie. Śląsk”, na którą złożyły się historie napisane przez uczniów śląskich szkół podstawowych.

Jednak na płycie znalazło się tylko kilka utworów, które trafiły do spektaklu. Reszta powstała w 2017 roku, choć zespół czasami sięgał do znacznie starszych, wcześniej niewykorzystanych nagrań.

Płyta „Legendy” została zrealizowana w studiu Marcina Borsa, a wydana zostanie sumptem zespołu, który posiłkował się crowdfundingową na portalu odpalprojekt.pl.

Zespół BiFF powstał, gdy Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann opuścili zespół Pogodno. Grupa zadebiutowała w 2009 roku albumem „Ano”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i fanów i został nagrodzony Fryderykiem. W 2013 roku ukazała się druga płyta zespołu, pod tytułem „Attenzione Bambino”.

rf | fot. Andrzej Majos

KOMENTARZE

Przeczytaj także