Billy Corgan (Smashing Pumpkins) obraził się na producenta gitar

/ 3 sierpnia, 2018

Billy Corgan odpowiadał niedawno na pytania fanów za pośrednictwem swojego Instagrama. Lider Smashing Pumpkins przy okazji zdradził, że nie układa się między nim a jednym z najsłynniejszych producentów gitar.

Smashing Pumpkins zagrali przebój Led Zeppelin

Chodzi o Fendera. Corgan zapytany czy będzie jeszcze współpracował z tą firmą odparł:

Nigdy. Okazali mi brak szacunku i już nigdy więcej do nich nie wrócę.

Niestety Corgan nie chciał wyjawić szczegółów, co takiego wydarzyło się, że poczuł się obrażony. Wyjawił przy okazji, że ma na pieńku także z innym producentem gitar:

Gibson też mnie olał. Będę dalej grał na ich gitarach, ale nie będę z nimi współpracował.

Dodał, że aktualnie prowadzi rozmowy z Yamaha Guitars.

Co jeszcze ciekawego można dowiedzieć się z tej sesji Q&A? Corgan wyjaśnił, dlaczego usunął ze streamingu płyty „ZeitgeistSmashing Pumpkins, „Mary Star Of the Sea” Zwan i solową „TheFutureEmbrace”:

Miałem dość słuchania, że te dzieła były nieadekwatne. Udostępnię je ponownie, kiedy świat będzie gotowy wysłuchać ich z otwartym sercem. Myślę, że będzie to wkrótce.

Zespół Smashing Pumpkins jest w trakcie pierwszej od lat trasy koncertowej, w której udział biorą James Iha i Jimmy Chamberlin.

Tegoroczna trasa zbiega się z 30. rocznicą powstania formacji. Muzycy (obecny skład prezentuje się następująco: Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin, Jeff Schroeder i koncertowy basista Jack Bates) podczas niej wykonują tylko utwory, które powstały w okresie 1991-2000, a także premierową kompozycję „Solara”, która została oficjalnie opublikowana na początku czerwca.

Ponadto zespół zaprezentował także kilka kowerów – w setliście pojawiła się m.in. „Space Oddity” z repertuaru Davida Bowiego czy „Landslide” formacji Fleetwood Mac. Jednak największym zaskoczeniem było zagranie – po raz pierwszy – jednego z najważniejszych utworów w historii, nie tylko Led Zeppelin, ale w ogóle muzyki rockowej, a mianowicie „Stairway to Heaven”.

2 sierpnia odbył się specjalny koncert Smashing Pumpkins z okazji 30-lecia zespołu. Wzięło w nim udział wielu gości, w tym Peter Hook, Chino Moreno i Courtney Love.

rf | fot. Alex Jones

KOMENTARZE

Przeczytaj także