Bill Ward (Black Sabbath) w szpitalu przez problemy z sercem

/ 21 listopada, 2017

Bill Ward, znany jako wieloletni perkusista Black Sabbath, a obecnie działający w rockowym trio Day Of Errors, w weekend trafił do szpitala. Powodem hospitalizacji były problemy z sercem.

Joe Perry zapowiada solowy album

Perkusista już wcześniej doświadczał problemów kardiologicznych, jednak aktualne były innej natury, podjęto więc decyzję o hospitalizacji a także odwołaniu zaplanowanej na grudzień trasy koncertowej.

W specjalnym oświadczeniu Bill Ward napisał:

W miniony weekend wylądowałem w szpitalu przez problemy z sercem. Czuję się lepiej i szybko dochodzę do siebie, jednakże nigdy wcześniej nie przytrafiły mi się problemy tego konkretnego typu, a ze względu na ich powagę postanowiłem odwołać koncerty.

Chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich, którzy planowali zobaczyć mnie na tych koncertach. Niestety, nie będę w stanie ich zagrać. Tak bardzo chciałem się z wami zobaczyć i podzielić muzyką.

Trasa Day Of Errors miała odbyć się między 7 a 15 grudnia na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Day Of Errors powstał w 2016 roku. Perkusista, którego jednym z powodów usunięcia ze składu Black Sabbath, była troska pozostałych członków o jego zdrowie, zapewniał, że chce udowodnić, iż jest w stanie grać koncerty.

Absolutnie byłbym w stanie [ponownie grać z Black Sabbath]. Sugerowali, żebym zagrał z nimi pół koncertu, ale ja nie chcę grać połowy koncertu. Jestem w stanie zagrać cały pieprzony set Black Sabbath. Wszystkie te problemy zdrowotne były przesadzone. To prawda, że mam problemy z sercem i to prawda, że kilka lat temu byłem chory. Ale zawsze starałem się dbać o siebie. Każdego dnia pytałem siebie czy byłbym w stanie zagrać dziś koncert i zawsze odpowiedź brzmiała: „Tak, jestem znacznie twardszy niż ci kolesie”.

Bill Ward jeszcze niedawno wyjawił też, że niedługo powinniśmy usłyszeć nowe utwory Day Of Errors:

Niedawno poczyniliśmy nagrania. Dosłownie wczoraj wyszliśmy ze studia, mamy więc parę nowych kawałków, które chcemy wypuścić do sieci, mam nadzieję że jeszcze w listopadzie, a jeśli nie to w grudniu. Mamy parę kawałków, które kopią tyłki. Nie możemy też doczekać się trasy, pora rozprostować kości.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także