Daron Malakian (SOAD): Charles Manson był geniuszem

/ 21 listopada, 2017

19 listopada 2017 roku w wieku 83 lat zmarł Charles Manson, szalony przywódca sekty odpowiedzialnej za morderstwo na Sharon Tate i sześciu innych osób latem 1969 roku. Za swoje czyny został skazany na dożywocie.

Bill Ward w szpitalu. Odwołuje koncerty

Charles Manson w latach 60. próbował także kariery piosenkarza, ale bez sukcesów. W 1970 roku ukazała się jego płyta „Lie: The Love and Terror Cult”, do której w późniejszych latach sięgali tacy wykonawcy jak Guns N’ Roses i Marilyn Manson.

Jednym z fanów Charlesa Mansona jest gitarzysta System Of A Down, Daron Malakian. Utwór „ATWA” z płyty „Toxicity” nawiązuje do filozofii ekologicznej Mansona zawierającej się w słowach Air, Trees, Water, Animals and All The Way Alive.

Po śmierci Charlesa Mansona, Daron Malakian opublikował na Facebooku słowa, które nie spodobały się wielu fanom:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci Charlesa Mansona. Podczas powstawania albumu „Toxicity” wywiady z Mansonem i jego muzyka bardzo mnie inspirowały. Utwór „ATWA” zatytułowałem tak, jak nazywała się jego ekologiczna organizacja. Interesują mnie jego przemyślenia i poglądy na temat społeczeństwa, a nie morderstwa. Obraz na tym zdjęciu to obraz namalowany na moją prośbę przez mojego ojca, który potem wykorzystałem w utworze „Fucking” Scars On Broadway, wydanym na limitowanym winylu.

W reakcji na negatywne komentarze fanów Daron Malakian napisał:

Wszystko, co wiecie o Mansonie, zostało wam sprzedane przez media, nie winię was więc za te komentarze.

Manson miał też bardzo trafne spostrzeżenia na temat społeczeństwa i środowiska, z którymi dyskutować nie potrafiliby nawet ci, którzy się na mnie oburzają, mówiąc, że jestem odrażający. Rzekłbym, że to wy jesteście odrażający, jeśli nie zgadzacie się z tymi poglądami.

Gdyby Manson był jakimś idiotą, który zabija ludzi, nie inspirowałby mnie. Nie popieram morderców pod żadną postacią.

Manson był geniuszem, który potrafił artykułować swoje myśli w bardzo mądry sposób. Taki Manson inspirował mnie jako artystę.

Wszyscy ci, którzy się cieszą, że umarł i że powinien spłonąć w wyimaginowanym piekle, sami powinni się wstydzić. Jesteście równie źli, co mordercy, których tak nienawidzicie.

Oto niektóre z komentarzy oburzonych fanów.

Pedro Tumelero:

Kiedy już myślałem, że ten zespół i jego członkowie nie mogą mnie zawieść bardziej. Kurewsko niewiarygodne.

Marcio Karpyn:

Daron, rozumem cię, ale ty musisz zrozumieć jedną rzecz: Kocham cię jako artystę, ale jeśli zabijasz ciężarną kobietę nożem, nigdy więcej nie możesz być dla mnie inspiracją. Nieważne jak niezwykłym jesteś artystą.

Michał Pękosz:

Za dużo narkotyków, panie Daron, za dużo narkotyków.

Serge Blake:

Wow i pomyśleć, że tak bardzo uwielbiam twoją muzykę. Smutno ci z powodu śmierci tego człowieka? Masz koszulkę z jego podobizną? Jest dla ciebie jak Che? Wstyd i cienizna!

Stephanie Anna Norris:

Ten jeden wpis zmienił moją opinię na temat ulubionego zespołu z dzieciństwa. Następnym razem zachowaj swoje opinie na temat przywódców sekty z morderczymi skłonnościami dla siebie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także