Billy Howerdel (A Perfect Circle) mówi, kiedy ukaże się nowa płyta grupy

/ 17 kwietnia, 2017

Billy Howerdel w wywiadzie dla „The Salt Lake Tribune” powiedział, że nowy album A Perfect Circle ukaże się najprawdopodobniej w listopadzie 2017 roku, a najpóźniej na wiosnę 2018 roku.

Soundgarden pracuje nad nową płytą

Poprzedni studyjny album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”. Grupa potem na kilka lat zawiesiła działalność, ale jakiś czas temu powróciła i pracuje nad nowym wydawnictwem.

Gitarzysta w wywiadzie tłumaczy także, dlaczego na nowy album musimy czekać tak długo:

W idealnym świecie, nagrywałbym płytę, grał trasę, robił sobie przerwę, nagrywał płytę, grał trasę i tak dalej… Ale dobrze jest też wzbudzić apetyt dłuższą nieobecnością. To tak, jakbym zapytał, czy chcesz codziennie jeść coś pysznego. Odparłbyś: „Tak, oczywiście”, ale jeśli nie będziesz codziennie jadł czegoś pysznego, bardziej to docenisz, kiedy już zjesz.

Billy Howerdel zdradził też, że prace nad nowym albumem A Perfect Circle rozpoczęły się już w 2010 roku. Przyznał, że tak długi czas pracy wynikał głównie z obowiązków wokalisty Maynarda Jamesa Keenana:

Zawsze byłem w gotowości, czekając aż Maynard będzie miał wolne w swoim grafiku. Ale jeśli go znasz, wiesz, że wiele rzeczy rozprasza jego uwagę. Ma własną winiarnię, jest ojcem i mężem, ma trzy zespoły [poza A Perfect Circle, także Tool i Puscifer]. Znalezienie wolnego czasu na trasę to nie jest coś, co można zrobić od ręki, albo nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Trzeba z rok planowania, żeby wyłuskać sobie miejsce w grafiku.

Miesiąc temu A Perfect Circle podpisał kontrakt na płytę z wytwórnią BMG, a w kwietniu ruszył w trasę koncertową po Ameryce Północnej, podczas której wykonał jak dotąd dwa nowe utwory, które prawdopodobnie trafią na nową płytę.

Latem koncertować będzie także drugi zespół Keenana, czyli Tool, który także pracuje nad nowym albumem. W zeszłym roku basista Justin Chancellor powiedział:

Przez ostatnie kilka miesięcy prace nad jednym z nowych utworów szły dość sprawnie. Naprawdę staramy się być odpowiedzialni za samych siebie, staramy się odkrywać nowe pomysły, które nie były wcześniej znane. To rodzaj alchemii, w taki sposób eksperymentujemy.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy Tool zamierza wydać następcę „10,000 Days” z 2006 roku. Myślicie, że ukaże się wcześniej niż A Perfect Circle? Odpowiedzcie w naszej sondzie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także