Black Sabbath. Czy muzycy żałują swojej przeszłości?

/ 20 stycznia, 2017

Black Sabbath jest bliskie ukończenia swojej pożegnalnej trasy. Ostatnie 8 koncertów odbędzie się na terenie Wielkiej Brytanii, z końcowym epizodem w rodzinnym mieście zespołu – Birmingham. Przed rozpoczęciem trasy po ojczystej ziemi, magazyn Kerrang! Zaprosił muzyków na ostatni wywiad.

Black Sabbath w Encyklopedii TerazRock.pl

W czasie wywiadu z Ozzy’m, Tony’m Iommi’m i Geezerem Butlerem, zapytano ich o blisko 50 lat występów na scenie. Czy muzycy czegoś żałują? G. Butler mówi:

Ciężko powiedzieć, ponieważ wieżę w przeznaczenie, że wszystko co robiliśmy, działo się pod przewodnictwem czegoś ponad nami. Było kilka rzeczy, z których mogę być niezadowolony – sposób w jaki funkcjonowaliśmy w latach 70. i tego typu rzeczy, choć wszystko i tak działało na swój sposób. Rzeczy dzieją się z jakiegoś powodu. Naprawdę w to wierzę. Nie ma niczego co mógłbym zmienić, więc naprawdę nie żałuję niczego. I zawsze utrzymywaliśmy naszą przyjaźń.

Ozzy Osbourne dodał w swoim stylu kilka słów od siebie:  

Mówisz o moim pieprzonym dzienniku! Zrobiłem z siebie idiotę tak wiele razy. Nie piję już więcej. Nie piję od 4 lat. Nie bylem narąbany od 4 lat. Ale wracając do czasów kiedy była to norma, regularnie robiłem z siebie pieprzonego idiotę, upadałem na dupę i robiłem popieprzone rzeczy.

Black Sabbath – ostatnie koncerty:

Styczeń
20 – Dublin, Ireland – 3Arena
22 – Manchester, UK – Arena
24 – Glasgow, UK – The SSE Hydro
26 – Leeds, UK – First Direct Arena
29 – London, UK – The O2
31 – London, UK – The O2

Luty
2 – Birmingham, UK – Genting Arena
4 – Birmingham, UK – Genting Arena

Black Sabbath: God Is Dead

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także